NEWS

Finał konkursu „Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”

Ostatnim etapem konkursu ekologicznego, a jednocześnie jego podsumowaniem była EKO-GRA. Finał miał miejsce w parku im. Fryderyka Chopina w Koninie. Organizator konkursu MZGOK w Koninie nagrodził 23 drużyny uczestniczące w EKO-GRZE oraz laureatów w poszczególnych kategoriach. Wszystkich uczestników powitali prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz Henryk Drzewiecki, prezes MZGOK w Koninie.

W dziedzinie konkursowej: plastyka w kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Dominika Galus z klasy VI a.

W EKO-GRZE naszą szkołę reprezentowali: Aurelia Borkowska, Filip Mijalski, Mateusz Lewicki, Mikołaj Mądrowski oraz Antoni Pawlak wszyscy z klasy VIII a. Uczniowie musieli zaliczyć sześć stanowisk w grze terenowej. Zadania dotyczyły wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, ekologii ale także sprawności fizycznej. Po zakończeniu zmagań przez wszystkie 23 zespoły okazało się, że siedem drużyn uzyskało maksymalny, najwyższy wynik. Wówczas nastąpiła dogrywka, w której kapitan naszej drużyny Filip Mijalski zaprezentował się najlepiej. Odpowiedział poprawnie i jednocześnie najszybciej na wszystkie pytania przygotowane przez Jury. W efekcie nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju.

O drużynie z naszej szkoły można przeczytać w Przeglądzie Konińskim.

Fotorelacja

Wielkie gratulacje, dla Dominiki, Aurelii, Filipa, Mateusza, Mikołaja i Antoniego którzy tak godnie zaprezentowali naszą szkołę wśród wielu innych szkół powiatu konińskiego.  (aw)

Skip to content