KONKURSY

WYNIKI KONKURSÓW ROK SZKOLNY 2022/2023

XI Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina „Wieńczę Talent i Cnotę” – etap międzyszkolny

Aleksander Pawłak (kl. 4c) i Antoni Pawlak (kl. 7a) – 2. miejsce

Opiekun: Michał Przybylski

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny

Filip Mijalski kl. 7a – 1. miejsce
Antoni Pawlak kl. 7a – 2. miejsce
Mateusz Adamczyk kl. 8a – 3. miejsce

Opiekunka: Ilona Krych

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap szkolny

Agnesa Akopian kl. 7a – 1. miejsce – awans do etapu rejonowego
Magdalena Ślesińska kl. 8c – 2. miejsce

Opiekunka: Aleksandra Gomulska, Karolina Bocian

Wojewódzki Konkurs Geograficzny – etap szkolny

Franciszek Andrzejewski kl. 8a – 1. miejsce
Filip Mijalski kl. 7a – 2. miejsce
Klaudia Kaźmierczak kl. 8a – 3. miejsce

Opiekunka: Agata Wiśniewska

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap szkolny

Oliwia Kazimierczak kl. 8a – 1. miejsce
Kornelia Szmaj kl. 8c – 2. miejsce
Nadia Wojnarowska kl. 8c – 3. miejsce

Opiekunka: Anita Kucharczyk

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap szkolny

Oliwia Kazimierczak kl. 8a – 1. miejsce
Kornelia Szmaj kl. 8c – 2. miejsce
Klaudia Kaźmierczak kl. 8a – 3. miejsce

Opiekunka: Anita Kucharczyk

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – etap szkolny

Kornelia Szmaj kl. 8c – 1. miejsce – awans do etapu rejonowego
Nadia Wojnarowska kl. 8c – 2. miejsce – awans do etapu rejonowego
Antoni Pawlak kl. 7a – 3. miejsce

Opiekunka: Katarzyna Roszak-Markowska

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny

Kalina Socha kl. 8a – 1. miejsce
Magdalena Ślesińska kl. 8c – 2. miejsce
Justyna Paś kl. 8b – 3. miejsce (ex aequo)
Nadia Wojnarowska kl. 8c – 3. miejsce (ex aequo)

Opiekunki: Katarzyna Paluszak, Elżbieta Szabelska, Julita Ressel, Kinga Drzewiecka

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap szkolny

Oliwia Kazimierczak kl. 8a – 1. miejsce – awans do etapu rejonowego
Jan Michalak kl. 8c – 2. miejsce (ex aequo) – awans do etapu rejonowego
Martyna Filipiak kl. 8b – 2. miejsce (ex aequo) – awans do etapu rejonowego
Michał Kamiński kl. 8a – 3. miejsce

Opiekunki: Justyna Bąk-Górska, Wioletta Dawicka

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu 2022 „Krajobraz doświadczam w pełni”

Konkurs literacki

Kalina Socha kl. VIII A – 1. miejsce

Martyna Kaszuba kl. VIII B – 2. miejsce

Emilia Górna kl. VIII B – 3. miejsce

Konkurs plastyczny

Kategoria IV – VI

Wiktoria Szymczak kl. V C – 1. miejsce

Zuzanna Żabierek kl. V C – 2. miejsce

Magdalena Szymczak kl. V C  – 3. miejsce

Nadia Wałęsa kl. V A – wyróżnienie

Hanna Piechocka kl. IV A – wyróżnienie

Kategoria VII – VIII

Kornelia Szmaj  kl. VIII C – 1. miejsce

Martyna Kaszuba kl. VIII B – 2. miejsce

Emilia Górna kl. VIII B – 3. miejsce

Organizatorki: Agata Wiśniewska, Ewa Papiernik

WYNIKI KONKURSÓW ROK SZKOLNY 2021/2022

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PANDA z języka angielskiego

Kalina Socha kl. 7a – I miejsce (tytuł laureata)

Lena Maćkowska kl. 4a – III miejsce (tytuł laureata)

Magdalena Ślesińska kl. 7c – V miejsce (tytuł laureata)

Kornelia Leśnik kl. 6a – wyróżnienie

Kornelia Szmaj kl. 7c – wyróżnienie

Opiekunki: Kinga Drzewiecka, Katarzyna Paluszak, Julita Ressel

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Zwierzaki – Słodziaki” 2022

Kornelia Szmaj kl. 7c – 1. miejsce

Opiekunka: Jolanta Kowalczyk

Międzyszkolny Konkurs Układania Kostki Rubika na Czas o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie

Antoni Sosnowski kl. 4c – II miejsce

Marek Gradecki kl. 8d – kwalifikacja do półfinału

Aleksander Pawlak kl. 4c – uczestnik

Bruno Michalski kl. 5a – uczestnik

Filip Mijalski kl. 6a – uczestnik

Franciszek Weiss kl. 6a – uczestnik

Jan Michalak kl. 7c – uczestnik

Rafał Puchalski kl. 7c – uczestnik

Opiekunki: Wioletta Dawicka, Justyna Bąk- Górska, Sylwia Michalska

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Wiersocki Jakub kl. IVa – laureat

Tomczak Marta kl. IIIb – wynik bardzo dobry

Jarzyńska Maja kl. IIb – wyróżnienie

Seyda Michał kl. IIIa – wyróżnienie

Król Nikodem – kl. IIIa – wyróżnienie

Janowska Pola kl. IIIc – wyróżnienie

Kaźmierczak Jakub kl. IVa – wyróżnienie

Pawlak Aleksander kl. IVc – wyróżnienie

Proszowski Kacper kl. Vb – wyróżnienie

Michalski Bruno kl. Va – wyróżnienie

Pawlak Antoni kl. VIa – wyróżnienie

Kazimierczak Oliwia kl. VIIa – wyróżnienie

Adamczyk Mateusz kl. VIIa – wyróżnienie

Michalak Jan kl. VIIc – wyróżnienie

Gradecki Marek kl. VIIId – wyróżnienie

Opiekunki: Wioletta Dawicka, Justyna Bąk-Górska, Grażyna Leszczyńska, Barbara Witasik, Karolina Pawłowska, Anna Hak, Magdalena Bartczak-Każmierczak, Elżbieta Kwiecińska, Grażyna Świerczyńska, Karolina Karmowska, Agnieszka Mądra

Konkurs  literacko – podróżniczy „Podróżuj z Nelą”

Kategoria II – III

I miejsce

Klasa II a: Marta Głuchowska,  Inez Robak,  Dominik Puchała

II miejsce

Klasa II a: Michalina Michalska,  Oliwia Szmulska,  Wojciech Galarowicz

Klasa III b: Dominika Bartczak,  Wiktoria Białas,  Marta Tomczyk,  Antonina Urbaniak

Klasa III c: Adrianna Pietrzak,  Helena Schillinger,  Lena Szałkiewicz

III miejsce

Klasa II a: Lena Chęcińska,  Maria Michalak

Klasa II b: Martyna Maćkowska,  Hanna Mikołajczyk,  Natalia Kowalska

Klasa II b: Maja Jarzyńska,  Kaja Ostrowska,  Igor Macudziński

Kategoria IV – V

I miejsce

Klasa IV b: Julia Masternak,  Maria Wiśniewska,  Mateusz Białas

II miejsce

Klasa IV a: Lena Maćkowska,  Anna Przybylak,  Nadia Wałęsa

Klasa V a: Dawid Markiewicz,  Bruno Michalski,  Kamil Ligocki

III miejsce

Klasa IV c: Hanna Orczyk,  Matilda Paci,  Magdalena Szymczak

Organizatorzy: Agata Wiśniewska, Jarosław Józefacki

Konkurs fotograficzny, odbywający się pod hasłem „ Jeśli dobrze spojrzysz, cały świat jest ogrodem”

I miejsce

Julia Grzelak kl. VIII b

II miejsce

Sandra Trzęsicka kl. VIII d

III miejsce

Klaudia Kaźmierczak kl. VII a

Wyróżnienie

Kalina Socha kl. VII a

Organizatorki: Marlena Łuczak, Agata Wiśniewska

Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Pisanka” zorganizowany przez ZSEU w Żychlinie

Kornelia Szmaj (7c) – 1. miejsce

Amelia Ślugaj (8c) – 2. miejsce

Gabriela Zasikowska (8c) – 3. miejsce

Wiktor Michalak (7a) – wyróżnienie oraz wyróżnienie specjalne

Opiekunka: Jolanta Kowalczyk

Międzyszkolny Konkurs „Ozdoba Wielkanocna” zorganizowany przez SP w Żychlinie

w kategorii klas I-III

I miejsce: Maja Palpuchowska z klasy IIb

II miejsce: Adam Piotrowski z klasy IIb

Wyróżnienia: Nikodem Kaźmierczak z klasy IIIc oraz Olivia Kawa z klasy Ib.

w kategorii klas IV-VI

III miejsce: Zuzanna Kałużna z klasy IVc

w kategorii klas VII-VIII

II miejsce: Klaudia Kaźmierczak z klasy VIIa

Opiekunowie: Sylwia Urycka, Joanna Chorzewska, Agnieszka Szmajdka, Renata Plucińska, Michał Przybylski

XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Modle Królewskiej

Karolina Leśnik (6a) – 1. miejsce (w kategorii klas szóstych)

Natalia Śrutowska (5b) – 2. miejsce (w kategorii klas piątych)

Nadia Małolepsza (6a) – wyróżnienie (w kategorii klas szóstych)

Jakub Kaźmierczak (4a) – uczestnik

Antoni Sosnowski (4c) – uczestnik

Maja Ptak (5a) – uczestnik

Opiekunki: Katarzyna Paluszak, Kinga Drzewiecka, Julita Ressel

Konkurs plastyczny na Pi-plakat z okazji Święta Liczby Pi

w kategorii  klas  IV – VI:

Gabriela Chorzewska i Nadia Tomczak (4c) – 1. miejsce

Zofia Nowacka (5c) – 2. miejsce

Wiktoria Szymczak i Karina Łuczak (4c) – 3. miejsce

Magdalena Szymczak i Hanna Orczyk (4c) – 4. miejsce

Marta Fibakiewicz (4c) – 5. miejsce

w kategorii klas  VII – VIII:

Emilia Górna (7b) – 1. miejsce

Oriana Tomczak (8d) – 2. miejsce

Justyna Paś (7b) – 3. miejsce

Amelia Szyszyńska (8c) – 4. miejsce

Klaudia Kaźmieczak (7a) – 5. miejsce

Organizatorki: Wioletta Dawicka, Justyna Bąk-Górska, Barbara Witasik, Karolina Pawłowska

__________________

Drużynowy Turniej Matematyczny pod hasłem „Matematyka, to jakiś kosmos”

w kategorii klas 4 – 6

Drużyna z kl. 5a (Bruno Michalski, Dawid Markiewicz, Mateusz Dolata) – 1. miejsce

Drużyna z kl. 4c (Hanna Michalak, Matilda Paci, Aleksandre Pawlak) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 4a (Jakub Kaźmierczak, Jakub Wiersocki, Adam Korgul) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 5c (Hanna Frysiak, Kalina Galarowicz, Zofia Nowacka) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 6a (Aurelia Borkowska, Filip Mijalski, Antoni Pawlak) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 5b (Kacper Proszowski, Krzysztof Gomuski, Krzysztof Piguła) – 3. miejsce

Drużyna z kl. 4b (Lena Pilarczyk, Maria Klimkiewicz, Julia Masternak) – 4. miejsce

w kategorii klas 7 – 8

Drużyna z kl. 7a (Oliwia Kazimierczak, Mateusz Adamczyk, Michał Kamiński) – 1. miejsce

Drużyna z kl. 8c (Michał Ligocki, Jan Klimkowski, Gabriela Zasikowska) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 8d (Jakub Szabelski, Marek Gradecki, Mikołaj Pilarczyk) – 2. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 7b (Justyna Paś, Martyna Filipiak, Nadia Jankowska) – 3. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 7c (Magdalena Ślesińska, Igor Chorzewski, Stanisław Sosnowski) – 3. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 8a (Natalia Duszyńska, Bogusław Wideryński, Bartłomiej Wojciechowski) – 3. miejsce (ex aequo)

Drużyna z kl. 8b (Marlena Przybyła, Mikołaj Bultrowicz, Filip Pawełczak) – 4. miejsce

Opiekunki: Justyna Bąk-Górska, Wioletta Dawicka, Barbara Witasik, Karolina Pawłowska

__________________

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK

w kategorii klas pierwszych:

Mikołaj Łukowski kl. 1 B – 1. miejsce

Adam Zawistowski kl. 1 A – 2. miejsce

Łukasz Adamczyk kl. 1 C – 3. miejsce

w kategorii klas drugich:

Maja Jarzyńska kl. 2 B – 1. miejsce – dyplom uznania za dobry wynik (12. miejsce w województwie wielkopolskim)

Wojciech Galarowicz kl. 2 A – 2. miejsce

Natalia Kowalska kl. 2 B – 3. miejsce

w kategorii klas trzecich:

Pola Janowska  kl. 3 C – 1. miejsce – dyplom uznania za dobry wynik (21. miejsce w województwie wielkopolskim)

Marta Tomczyk kl. 3 B – 2. miejsce

Nikodem Kaźmierczak kl. 3 C – 3. miejsce

w kategorii klas czwartych:

Jakub Kaźmierczak kl. 4 A – 1. miejsce – dyplom uznania za bardzo dobry wynik (6. miejsce w województwie wielkopolskim)

Aleksander Pawlak kl. 4 C – 2. miejsce – dyplom uznania za bardzo dobry wynik (8. miejsce w województwie wielkopolskim)

Filip Chęciński kl. 4 B – 3. miejsce

w kategorii klas piątych:

Kacper Proszowski kl. 5 B – 1. miejsce

Mateusz Dolata kl. 5 A – 2. miejsce

Hanna Frysiak kl. 5 C – 3. miejsce

w kategorii klas szóstych:

Antoni Pawlak kl. 6 A – 1. miejsce

Nadia Małolepsza kl. 6 A – 2. miejsce

Aurelia Borkowska kl. 6 A – 3. miejsce

w kategorii klas siódmych:

Jan Michalak kl. 7 C – 1. miejsce

Mateusz Adamczyk kl. 7 A – 2. miejsce

Michał Kamiński kl. 7 A – 3. miejsce

w kategorii klas ósmych:

Marlena Przybyła kl. 8 B  – 1. miejsce – dyplom uznania za dobry wynik (21. miejsce w województwie wielkopolskim)

Marek Gradecki kl. 8 D – 2. miejsce

Dominik Nowacki kl. 8 A – 3. miejsce

Opiekunki: Wioletta Dawicka, Justyna Bąk-Górska, Grażyna Leszczyńska, Barbara Witasik, Anna Hak, Grażyna Świerczyńska, Magdalena Bartczak-Kaźmierczak, Agnieszka Mądra, Elżbieta Kwiecińska, Sylwia Michalska, Edyta Drewniak -Przybylska, Justyna Hyża- Chmielewska, Katarzyna Karmowska

__________________

Mikołajkowe Zawody Pływackie na pływalni MOSiR w Koninie

W kategorii klas VII-VIII

Stanisław Maksym (VIIIb) – 1 m. na dystansie 50 m. stylem dowolnym, z czasem 33,96 s.

__________________

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny

Kalina Socha (VII a) – 1. miejsce

Magdalena Ślesińska (VII c) – 2. miejsce

Marlena Przybyła (VIII b) – 3. miejsce

Opiekunki: Katarzyna Paluszak, Kinga Drzewiecka, Julita Ressel

__________________

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – etap szkolny

Julia Klama (VIII b) – 1. miejsce (ex aequo)
Piotr Siwik (VIII d) – 1. miejsce (ex aequo)
Maja Wróbel (VIII d) – 2. miejsce
Gabriela Szmajdka (VIII a) – 3. miejsce

Opiekunki: Katarzyna Roszak-Markowska, Ewa Szymkowiak

__________________

Gminny Konkurs Recytatorski „Jednym słowem Ojczyzna” – etap finałowy:

kategoria klas IV-VI
Antoni Pawlak (VI a) – nagroda
Hanna Frysiak (V c) – wyróżnienie

Opiekunka: Katarzyna Roszak-Markowska

kategoria klas VII-VIII
Julia Klama (VIII a) – nagroda
Jakub Szabelski (VIII d) – nagroda

Opiekunki: Ewa Szymkowiak, Katarzyna Roszak-Markowska

__________________

Gminny Konkurs Recytatorski „Jednym słowem Ojczyzna” – etap szkolny:

kategoria klas IV-VI
Hanna Michalak (IV c) – udział
Aleksander Pawlak (IV c) – udział
Hanna Frysiak (V c) – kwalifikacja do etapu gminnego
Lena Puchała (V c) – udział
Tola Filipczak (VI a) – kwalifikacja do etapu gminnego
Antoni Pawlak (VI a) – kwalifikacja do etapu gminnego

Opiekunki: Lidia Kamińska, Katarzyna Roszak-Markowska

kategoria klas VII-VIII
Julia Klama (VIII a) – kwalifikacja do etapu gminnego
Piotr Siwik (VIII d) – kwalifikacja do etapu gminnego
Jakub Szabelski (VIII d) – kwalifikacja do etapu gminnego

Opiekunki: Ewa Szymkowiak, Katarzyna Roszak-Markowska

__________________

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap szkolny

Michał Ligocki kl. 8c – 1. miejsce
Martyna Szabelska kl. 8c – 2. miejsce
Bogusław Wideryński kl. 8a – 3. miejsce (ex aequo)
Michalina Górna kl. 8c – 3. miejsce (ex aequo)
Jan Klimkowski kl. 8c – 3. miejsc (ex aequo)
Marek Gradecki kl. 8d – 3. miejsce (ex aequo)

Opiekunki: Wioletta Dawicka, Barbara Witasik, Grażyna Leszczyńska

__________________

Wojewódzki Konkurs Geograficzny – etap szkolny

Dominik Nowacki kl. VIII a – 1. miejsce
Jan Klimkowski kl. VIII c – 2. miejsce
Bartłomiej Wojciechowski kl. VIII a – 3. miejsce

Opiekunka: Agata Wiśniewska

__________________

Szkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany z okazji Dnia Krajobrazu 2021 „Otwarte krajobrazy”

kategoria VII – VIII
Kornelia Szmaj kl. VII c – 1. miejsce
Amelia Ślugaj kl. VIII c – 2. miejsce
Amelia Michalik kl. VII a – 3. miejsce
Martyna Kaszuba kl. VII b – wyróżnienie

kategoria IV – VI
Lena Pilarczyk, Maria Klimkiewicz kl. IV b – 1. miejsce
Nadia Wałęsa kl. IV a – wyróżnienie
Zuzanna Zioła kl. V a – wyróżnienie

Organizatorzy: Agata Wisniewska, Jarosław Józefacki

__________________

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap szkolny

Jakub Tabaczyński kl. 8a – 1. miejsce
Gabriela Zasikowska kl. 8c – 2. miejsce
Kewin Olejniczak kl. 8c – 3. miejsce (ex aequo)
Boogusław Wideryński kl. 8a – 3. miiejsce (ex aequo)

Opiekunka: Anita Kucharczyk

__________________

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap szkolny

Gabriela Zasikowska kl. 8c – 1. miejsce
Nikodem Kopaczewski kl. 8c – 2. miejsce
Zofia Fic kl. 8c – 3. miejsce

Opiekunka: Anita Kucharczyk

__________________

Szkolny polsko-angielski konkurs „ABC wiedzy o książce i bibliotece”

Jakub Tabaczyński kl. VIII a – 1. miejsce
Jakub Szabelski kl. VIII d – 2. miejsce
Michalina Górna kl. VIII c – 3. miejsce
Antoni Pawlak kl. VI a – wyróżnienie

Organizatorki: Kinga Drzewiecka, Agata Wiśniewska, Aleksandra Gomulska

__________________

__________________

Skip to content