NEWSTwórczość Uczniów

***

Jedni lubią patrzeć, inni wolą być widziani. Jeśli ktoś chce robić dobre zdjęcia, na pewno musi lubić patrzeć. Artysta fotograf powinien też przynajmniej wiedzieć, jak to jest być widzianym. Nie oglądanym – jak towar na ekspozycji – a widzianym.  Czy Kacper Wawrzyniak (kl. III a) lubi i umie patrzeć? Czy wie, jak patrzeć, by obiektyw nie uśmiercił fotografowanego obiektu? Czy umie wydobyć z niego to, co dotąd istniało nieznane? Na te pytania każdy musi sobie odpowiedzieć sam, oczywiście, po obejrzeniu zdjęć młodego fotografa.

Uwielbia rejestrować przyrodę. W jego galerii można znaleźć m.in. działy: „Zwierzęta”, „Ptaki”, „Zwierzęta”, „Owady” czy „Rośliny”.

 Fotografowanie wpłynęło sposób, w jaki postrzegam przyrodę. Więcej rejestruję, stałem się uważniejszy i pokorniejszy wobec wszelkich przejawów życia. Poprzez wielogodzinne obserwacje poszerzyłem wiedzę na temat zwierząt, ich zwyczajów, zachowań. To spowodowało, że jestem bardziej świadomy mechanizmów rządzących tą wielką całością, do jakiej i my należymy – dodaje autor zdjęć.

Fotografowie, zapytani o najważniejsze narzędzia, jakie mają w ręku, wymieniają najczęściej kompozycję, tematykę, sposób ekspozycji oraz kolor. A co zdaniem Kacpra decyduje o jakości obrazu?

Na pewno wybór ciekawego obiektu oraz czynność, jaką wykonuje, której ulega. Uwielbiam fotografować machanie skrzydłami. Ostrość, światło to są oczywistości, ale nie przeceniałbym ich znaczenia dla efektu końcowego – mówi gimnazjalista.

Pamiętając słynne zdanie T. Donovana: Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć, gratulujemy Kacprowi wytrwałości i prawdziwej pasji, które codziennie dostarczają kolejnych argumentów za uwiecznianiem świata. Jeśli chcecie się przekonać, jak wygląda życie w interpretacji młodego autora, musicie zwiedzić internetową wystawę. Zapraszamy! Wystarczy kliknąć link 🙂   (krm)

Skip to content