NEWS

Innowacja pedagogiczna klas II „Kreatywna Matematyka”

W roku szkolnym 2024/2025 klasy II z naszej szkoły zrealizowały innowację pedagogiczną „Kreatywna Matematyka”. Jej głównym celem było innowacyjne podejście do nauczania matematyki poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych i zagadnień matematycznych. Innowacja była realizowany w terminie od 1 października 2024 roku do 31 maja 2025 roku i składał się z ośmiu modułów, które angażowały uczniów w różnorodne, kreatywne działania.

W trakcie realizacji innowacji dzieci:

  • Kreowały obrazy z cyfr, rozwijając swoją kreatywność i postrzeganie liczb w nowy sposób.
  • Poznawały twórczość Wassiliego Kandinskiego, a także tworzyły prace inspirowane jego dziełem „Kwadraty z kołami”.
  • Łączyły naukę z zabawą, biorąc udział w aktywnościach matematyczno-gastronomicznych.
  • Doskonaliły logiczne myślenie, grając w różne gry związane z matematyką.
  • Przygotowywały sensoryczne karty dotykowe, które pomagały w lepszym zrozumieniu pojęć matematycznych.
  • Aktywizowały się ruchowo, łącząc edukację z zabawami takimi jak „Kółko i krzyżyk” oraz „Matematyczne dobieranie”.
  • Tworzyły symetryczne wzory, korzystając z materiałów naturalnych, co pomagało zrozumieć zagadnienia symetrii w praktyce.
  • Próbowały swoich sił w grze podwórkowej „Gra w klasy”, łącząc tradycję z edukacyjną wartością zabawy.

Innowacja „Kreatywna Matematyka” okazała się niezwykle inspirującym doświadczeniem dla uczniów klas II. Dzięki różnorodności zadań dzieci nie tylko wzbogaciły swoje umiejętności matematyczne, ale również odkryły, że matematyka może być ciekawa i wszechstronna. Ta wyjątkowa inicjatywa na długo pozostanie w pamięci uczestników, a zdobyte w jej trakcie umiejętności będą pomocne w dalszej edukacji.(mbk)

Fotorelacja

Przejdź do treści