Wakacje z Matzoo

Zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania – rozwiązywania w trakcie wakacji jednego zadania matematycznego dziennie. Począwszy od 1 lipca na ucznia będą czekały 62 zadania do rozwiązania w naszym serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do jego wieku (klasy 1-8).

UWAGA!

Każde zadanie będzie dostępne tylko przez jeden dzień.

Po wakacjach każdy uczestnik, który rozwiąże prawidłowo co najmniej 20 zadań dostanie  dyplom w wersji elektronicznej (plik PDF), a każdy uczestnik, który rozwiąże co najmniej 40 zadań – dyplom elektroniczny z wyróżnieniem.

Projekt ma być dla uczniów przede wszystkim dobrą zabawą. Chcemy urozmaicić dzieciom wakacje. A także pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki.Pod hasłem „Pobaw się z nami w wakacje” chcemy przemycić to, co dobre, a wynikające z codziennej powtórki. Tak, aby te dzieci, które tego potrzebują, wykorzystały wakacyjny czas na naukę. Dzięki temu nie będzie mowy o lęku przed nowymi zagadnieniami, czekającymi na dzieci od września. Projekt kierujemy także do matematycznych zapaleńców, którzy uwielbiają matematykę i nie chcą się z nią rozstawać z powodu wakacji. Dzieci te będą mogły dać upust swojej pasji i angażować się w matematyczne wyzwania.

Więcej informacji o projekcie „Wakacje z Matzoo” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: https://matzoo.pl/wakacje/

Pozdrawiamy serdecznie.
Twórcy Matematycznego Zoo
Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej

Skip to content