Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się tysiące szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne w klasach egzaminy z tabliczki mnożenia. Do egzaminów przystąpili uczniowie kl. IV-VIII. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę związaną z tabliczką mnożenia.  W dniu święta mogli zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, puzzlami i innymi grami, które cieszyły się dużym  zainteresowaniem.

Ciekawym pomysłem w tym roku przygotowanym przez organizatorów  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, czyli  Wydawnictwo Karty Grabowskiego. były sowy – origami do złożenia przez uczniów  oraz karty pracy – sówki z przykładami, które przygotowywali uczniowie dla swoich kolegów z ławki.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy otrzymali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.   (gl)

Skip to content