Program „Szkoła Małego Inżyniera”

W wyniku głosowania, Szkoła Podstawowa im. gen. J. Bema w Starym Mieście, w tym roku została finalistą programu „Szkoła Małego Inżyniera” organizowanego przez  Volkswagen Poznań Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera w Poznaniu.

Jest to wspólny sukces całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękuję za głosy wszystkich pracowników szkoły, uczniów, rodziców i sympatyków szkoły, którzy organizowali swoje sieci głosujących. Szczególne podziękowania kieruję do instytucji lokalnych, partnerów szkoły, czyli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Mieście, Urzędu Gminy w Starym Mieście, Biblioteki Publicznej w Starym Mieście oraz szkół i przedszkoli Gminy Stare Miasto.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i jestem pozytywnie zaskoczony tak dużym Państwa wsparciem. W piątek 6 grudnia przeżyliśmy prawdziwy wieczór wyborczy, który dostarczył wiele emocji i zakończył się dla nas i całej Gminy Stare Miasto sukcesem.

Nagrody programu

Nagrodę otrzymuje 10 Finalistów. Nagrody programu to:

  • całodniowy Festiwal Technologiczny, składający się z pokazu przeznaczonego dla wszystkich uczniów szkoły oraz warsztaty z robotyki, warsztaty z programowania i wystawy w świecie nowych technologii składającej się z edukacyjnych stanowisk samoobsługowych,
  • zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3 o wartości 6000 złotych,
  • jednodniowe, certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Piotr Kucharczyk – dyrektor szkoły

Skip to content