„Dlaczego warto czytać książki?” – konkurs literacko-plastyczny dla klas I- III

„Koty, psy i inne cudaki czytajcie książki dzieciaki. Czytajcie książki dzieci moje, bo to jest przepis na dobre nastroje” – napisała Gabrysia z klasy I.
27 listopada 2019r. o godz.12.00 rozpoczął się w bibliotece konkurs, w którym udział wzięło 18 uczniów z klas I, II i III. Każdy był wyposażony w potrzebne materiały.

 Uczniowie klas I namalowali sytuację lub bohatera książki, następnie nakleili przygotowaną w klasie rymowankę, która dała odpowiedź na pytanie zawarte w nazwie konkursu. Uczestnicy z klas II i III mieli podobne zadnie do wykonania, utrudnieniem dla nich było to, że rymowankę musieli przepisać własnoręcznie. 

Prace konkursowe oceniła pani Zofia Kurpiewska, emerytowany nauczyciel i artysta plastyk, przyznała 4 nagrody, otrzymały Zuzanna Jankowska, Nadia Wałęsa, Marta Tomczyk i Zuzanna Staszak i 3 nagrody specjalne przyznano Gabrieli Pawełczak, Patrycji Wróbel i Gabrieli Zawadzkiej. Nagrody ufundowała pani Zofia Kurpiewska i Hurtownia Taniej Książki z Żychlina. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

„Detektyw Pozytywka zachęca do czytania i zagadek rozwiązywania”- oto słowa Wiktora z klasy I, który nas wprowadził do magicznego świata książek, w których znajdziecie wiele przygód, wzruszeń, ale też zagadki i porady.

Dziękujemy wychowawcom klas I- III i uczestnikom konkursu

Zapraszamy do czytania!

Bibliotekarze

Skip to content