Kilka słów o finansach z BAKCYLEM

Jakie korzyści płyną z systematycznego oszczędzania? Jak bezpiecznie korzystać z konta osobistego? Jaką rolę pełni Bankowy Fundusz Gwarancyjny? Na czym polega kapitalizacja odsetek? Po czym poznać oferty potencjalnych oszustów finansowych?

Na te i podobne pytania uczniowie klas: VII A, VII B i VII C uzyskali odpowiedzi w czasie zajęć prowadzonych przez p. Barbarę Masternak, przedstawicielkę Banku Spółdzielczego w Koninie. Podczas interaktywnych lekcji z zakresu praktycznej edukacji finansowej, realizowanych w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, wolontariuszka z Warszawskiego Instytutu Bankowości, wprowadziła uczniów w świat codziennych finansów, tak aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać usługi finansowe oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość.

Poznanie zależności wysokości potencjalnego zysku i ryzyka z inwestycji oraz różnic między lokatami i akcjami na giełdzie, były okazją do kształtowania wśród młodzieży postawy przedsiębiorczości. Dzięki doświadczeniu p. Masternak, jako pracownika banku, poznali podstawową zasadę bezpiecznego inwestowania (dywersyfikację) oraz oferty potencjalnych oszustów finansowych, np. piramidy finansowe. (wd)

Skip to content