BibliotekaKonkursyNEWS

Podróż po świecie literatury – konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

„Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem”.

– Jonathan Carroll

22 maja w bibliotece szkolnej miało miejsce spotkanie dla uczniów klas I – III. W szkolnym konkursie pięknego czytania wzięło udział 18 osób. Uczestnicy  zaprezentowali wybrane samodzielnie i przygotowane teksty, były to fragmenty opowiadań, baśni i wiersze. W komisji konkursowej pracowały panie: wicedyrektor Marta Kraska i nauczycielka klas I – III Grażyna Świerczyńska. Biorąc pod uwagę płynność, poprawność, wyrazistość, tempo czytania oraz emocjonalną stronę przekazu przyznano 6 nagród  i 12 wyróżnień.

Tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” otrzymały:
klas I: Iga Karmowska I c
Klas II: Lea Pingot II b
Klas III: Zofia Hypki III b

Nagrody specjalne przyznano:
Weronice Robak z klasy I a, Zofii Puchalskiej z klasy II c i Hannie Mądrej z klasy III a.

Wyróżniono: Polę Hypki i Karolinę Szymkowiak z klasy I b, Nikodema Cichockiego z klasy I c, Gabrielę Muszak i Monikę Szczepańską z klasy II a, Hannę Skowrońską i Joannę Seyda z klasy II b, Zofię Jakimiuk i Adama Kujawę z klasy II d, Julię Miedzińską i Wojciecha Jankowskiego z klasy III b i Nadię Kałużną z klasy III c.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz karty podarunkowe do EMPiK-u, które ufundowała Biblioteka szkolna. Nagrody i dyplomy wręczyli uczniom wicedyrektor p. Marta Kraska i p. Grażyna Świerczyńska.
Dziękujemy Uczestnikom, Wychowawcom i Rodzicom za przygotowanie uczniów.

 Gratulujemy i zapraszamy za rok!

🙂🙂EP i AW

Przejdź do treści