KonkursyNEWSTwórczość Uczniów

Woda źródłem życia i… sukcesu!

„Woda źródłem życia” to tytuł gminnego konkursu ekologiczno-plastycznego, który odbył się 21 maja w Szkole Podstawowej w Żdżarach. W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Nowaczyk z klasy IV b i Sebastian Patrzykąt z klasy V c.

Celem konkursu było: kształtowanie wśród dzieci postaw odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego; uświadamianie znaczenia wody jako podstawowego źródła życia ludzi, zwierząt i roślin; rozwijanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych; mobilizacja dzieci do działań twórczych i rozwijania talentów plastycznych;  pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej poprzez twórczą interpretację tematu; prezentacja twórczości dzieci i młodzieży na szerszym forum.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, która przedstawiała rolę i znaczenie wody jako podstawowego źródła życia ludzi, zwierząt i roślin. Uczestnicy konkursu w grupach dwuosobowych (z klasy IV lub V) wykonywali jedną pracę w formacie A2 wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wklejanie, wydzieranie itp.).  

Nasi uczniowie przygotowani przez p. Jolantę Kowalczyk otrzymali wyróżnienie.

Dziękujemy Zosi i Sebastianowi za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. (aw)

Przejdź do treści