1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT
Dodane dnia: 2021-01-09
Godzina: 19:44:00
Dodane przez: wdaw15
Festiwal Nauki i Sztuki
Festiwal Nauki i Sztuki to akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród dzieci i młodzieży Poznania i całej Wielkopolski.

W tym roku, naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Wyobraźni, w czasie warsztatów, pokazów doświadczeń, laboratoriów, pokazują uczestnikom „…świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy…” – czytamy na stronie organizatorów festiwalu.

Do 17 stycznia zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły, mogą uczestniczyć w zajęciach (oczywiście online) zaproponowanych przez pracowników naukowych i studentów Wydziału Neofilologii UAM, Zakładu Metodologii Nauk o Edukacji, Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, Koła Naukowego Pedagogów- Terapeutów (AGO) oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Link do wydarzeń Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu

Ciekawostki - czyli co nowego w świecie nauki.

Zachęcam również do uczestniczenia w Festiwalu Nauki w Warszawie zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską oraz Polską Akademię Nauk. Festiwal daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy.

Na stronie organizatorów festiwalu czytamy: „…Podczas spotkań festiwalowych prezentowane są dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Pokazujemy rolę nauki we współczesnym świecie, użyteczność i piękno naukowych badań i ustaleń, oraz ich praktyczne skutki dla rozwoju gospodarczego i zmian społecznych. Szczególną uwagę zwracamy na dokonania polskich uczonych. Wśród wyzwań stojących przed nauką zwracamy też uwagę na ich wymiar etyczny i moralny…”

Poniżej linki do nagrań:

- debat głównych, które są prowadzone na tematy istotne w bieżącym życiu społecznym i naukowym https://www.youtube.com/user/FNwWarszawie

- spotkań
https://festiwalnauki.edu.pl/sites/default/files/zalaczniki/24_fn_-_spotkania_lista_nagran.pdf

- lekcji https://www.youtube.com/watch?v=kc78QlD1A78

(wd)