1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT
Dodane dnia: 2020-10-20
Godzina: 20:57:00
Dodane przez: wdaw15
Z książką ci do twarzy…
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2020 roku odbywa się pod hasłem: Z książką ci do twarzy…

W naszej szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Juliana Tuwima, dla klas II i III. Celem konkursu było zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, oraz promocja biblioteki szkolnej i jej działań.

Agnieszka Frączek w swojej opowieści „Rany Julek” opowiedziała o życiu Juliana Tuwima i o tym jakim poetą był, w sposób humorystyczny: „że choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem , jak się nadymał, nikt nie dogoni Julka Tuwima”.

Konkurs odbył się w naszej szkolnej bibliotece 20 października 2020r.

Uczniowie klas II i III, było ich dwunastu, zaprezentowali piękne interpretacje wierszy Juliana Tuwima „Rzepka”, „Ptasie radio, „Słoń trąbalski” i inne. W komisji pracowały panie: Zofia Kurpiewska i Ewa Szymkowiak, oceniły: płynność czytania, poprawność i biegłość czytania oraz wrażenie artystyczne, maksymalnie przyznając 5 punktów uczestnikowi.

Nagrody otrzymali: Aleksander Pawlak, Zuzanna Staszak, Michał Grala i Julia Zielke. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Książki dla uczniów ufundowała biblioteka szkolna. Nagrody to obrazy autorstwa pani Zofii Kurpiewskiej, serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom klas II i III.
(ep)