1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT
Dodane dnia: 2019-06-17
Godzina: 08:42:00
Dodane przez: wdaw15
I Ty możesz zostać superbohaterem
4 czerwca 2019r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach na temat udaru mózgu pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem”, które przeprowadzili wykwalifikowani edukatorzy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem” to pierwszy w Polsce tego typu program poświęcony tematyce udaru mózgu. Ma formułę interaktywnych warsztatów, które uczą jak rozpoznać i właściwie zareagować w sytuacji wystąpienia objawów udaru mózgu. Program ma na celu budowanie świadomości młodych ludzi, a przez nich także pokolenia rodziców i dziadków, na temat medycznych i społecznych skutków, a przede wszystkim profilaktyki tej choroby. Scenariusz interaktywnych warsztatów edukacyjnych został stworzony we współpracy z pedagogami z Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej jest jednym z projektów realizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej STOP UDAROM, której inicjatorem jest firma Boehringer Ingelheim, a jednym z partnerów Stowarzyszenie Udarowcy – Liczy się wsparcie! (mk)