1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT
Dodane dnia: 2019-06-09
Godzina: 22:19:00
Dodane przez: wdaw15
Szkolny konkurs literacko-podróżniczy „Podróżuj z Nelą”
W ramach edukacji czytelniczej 7 maja odbył się szkolny konkurs w którym uczniowie klas IV i V musieli zaprezentować wiedzę zawartą w książkach podróżniczych „Nela mała reporterka”.

Ta nastolatka, a zarazem podróżniczka od kilku lat zwiedza świat, poznając kulturę i obyczaje najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi. Wśród państw, które zwiedziła są m.in. Boliwia, Etiopia, Wietnam, Japonia, Tanzania, Peru, Mauritius i wiele, wiele innych. W swoich książkach i reportażach pokazuje najciekawsze strony świata widziane z perspektywy dziecka. W konkursie wzięło udział 20 uczniów.

Nagrody otrzymali:
Michalina Górna (Vc), Kornelia Szmaj (IVc), Nadia Wojnarowska (IVc), Maja Piasecka (Va).

Wyróżnienia otrzymali:
Marlena Przybyła (Vb), Kacper Janicki (Vb), Julia Grzelak (Vb), Nikola Gradecka (Vb), Stanisław Maksym (Vb), Leszek Chmielewski (Vd).

Po przeprowadzonym konkursie odbyło się spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Konin, nt. „Form ochrony przyrody na terenie powiatu konińskiego”.

Wszyscy uczniowie - uczestnicy konkursu 23 maja, wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych pt. „Podróże z Nelą”, które odbyły się w bibliotece gminnej w Starym Mieście. (aw)