class='patronleft' Szkoła Podstawowa im. generała Józefa Bema w Starym Mieście
  1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2019/2020





SUKCES!!!

21 stycznia 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Mieście reprezentowali Gminę Stare Miasto na Międzygminnych Zawodach w Piłce Ręcznej Chłopców kl. 4-6.

Wygrali wszystkie mecze zdobywając 1 miejsce, tym samym uzyskali awans na Mistrzostwa Powiatu. W eliminacjach wzięło udział 5 gmin, awans z 2 miejsca uzyskała również drużyna gospodarza z Rychwała. Życzymy rywalom oczywiście powodzenia...

Uczestnicy: kap. Syncerz Nikodem 6a, Chmielewski Leszek 6d, Klimkowski Jan 6c, Olejniczak Kewin 6c, Papierz Wiktor 6d, Pawełczak Filip 6b, Pogorzelski Brajan 6b, Siwik Piotr 6d, Szabelski Jakub 6d, Szczeciński Kacper 6a, Ligocki Michał 6c, Ratajewski Hubert 6b, Bartczak Marek 6d.



18 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej w kategorii klas 4-6 chłopców.

W zawodach, które odbyły się na nowej hali sportowej w Liścu Wielkim, wzięło udział 6 szkół z terenu Gminy Stare Miasto.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: kap. Nikodem Syncerz (6a), Leszek Chmielewski (6d), Jan Klimkowski (6c), Kewin Olejniczak (6c), Wiktor Papierz (6d), Filip Pawełczak (6b), Brajan Pogorzelski (6b), Piotr Siwik (6d), Jakub Szabelski (6d), Kacper Szczeciński (6a) i Jakub Tabaczyński (6a), zdobyła 1. miejsce i tym samym uzyskała awans do kolejnego etapu tych eliminacji.





I MIEJSCE
W GMINNYCH ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT KLAS 7-8












I MIEJSCE
W GMINNYCH ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW KLAS 7-8












I MIEJSCE
W MISTRZOSTWACH GMINY
W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS 7-8












III MIEJSCE
W MISTRZOSTWACH POWIATU KONIŃSKIEGO
W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT KLAS 7-8











I MIEJSCE
W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT KLAS 7-8











II MIEJSCE
W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW KLAS 7-8











III MIEJSCE
MISTRZOSTWA POWIATU KONIŃSKEGO
W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT (IGRZYSKA DZIECI)
Sandra Trzęsicka kl. 6d
Gabriela Zasikowska kl. 6c
Martyna Szabelska kl. 6c
Michalina Górna kl. 6c
Maja Piasecka kl. 6a
Martyna Grabarek kl. 6a





II MIEJSCE W MISTRZOSTAWACH POWIATU KONIŃSKIEGO W DRUŻYNOWYCH SZACHACH
Filip Mijalski kl. 4a
Aurelia Borkowska kl. 4a
Jan Michalak kl. 5c
Jan Klimkowski kl. 6c














I MIEJSCE
W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT KLAS 4-6












GMINNY DZIEŃ SPORTU W MODLE KRÓLEWSKIEJ





Filip Kubiak - I m. w kategorii kl. VIII chłopców
Miłosz Iwanow - II m. w kategorii kl. VIII chłopców
Igor Pogoda - I m. w kategorii kl. VII chłopców
Majka Piasecka - I m. w kategorii kl. VI dziewcząt
Norbert Kowalski - I m. w kategorii kl. V chłopców
Klaudia Kaźmierczak - I m. w kategorii kl. V dziewcząt
Antoni Pawlak - I m. w kategorii kl. IV chłopców
Aurelia Borkowska - I m. w kategorii kl. IV dziewcząt







Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2018/2019







I MIEJSCE
W GMINNYCH ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT KLAS IV – VI
opiekunka: Katarzyna Urbaniak









I MIEJSCE
W MIĘDZYGMINNYCH ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW POWIATU KONIŃSKIEGO
W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV – VI
opiekunka: Katarzyna Urbaniak








GMINNE INDYWIDUALNE ZAWODY W SZACHACH
Jan Klimkowski - 1. miejsce (kategoria kl. 4 - 6)
Jakub Gałecki - 1. miejsce (kategoria kl. 7 i 8)
Patryk Witczak - 2. miejsce (kategoria kl. 7 i 8)









I MIEJSCE W REJONOWYM TURNIEJU PIŁKI HALOWJ CHŁOPCÓW
rocznik 2006 i młodsi
opiekunka: Katarzyna Urbaniak










Mikołaj Bartczak i Wiktor Bartczak
zostali Mistrzami Polski w XXII Mistrzostwach Polski
Akademii Ju Jitsu w Kata Parami











I MIEJSCE W GMINNYCH ELIMINACJACH MISTRZOSTW POWIATU
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
opiekunka: Katarzyna Urbaniak










I MIEJSCE W GMINNYCH ELIMINACJACH MISTRZOSTW POWIATU
W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS 4-6
opiekunka: Katarzyna Urbaniak





Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2017/2018


Mikołajkowy Puchar Polski





w kategorii SEMI – KONTAKT
Wiktor Tabaczyński kl. II GS – 1. miejsce

w kategorii MAKIWARA – KUMITE
Wiktor Tabaczyński kl. II GS – 3. miejsce









w kategorii YAKUSOKU – KUMITE
Wiktor Tabaczyński kl. IIGS i Sylwia Horzewska kl. VIB
– 3. miejsce






I miejsce w Gminnych Eliminacjach do Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Unihokeju Dziewcząt

IV miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłkę Nożną Chłoców

II miejsce w Międzygminnych Zawodach w Piłkę Nożną Chłopców

I miejsce w Gminnych Zawodach w Piłkę Nożną Chłopców


Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2016/2017







IV miejsce w Międzygminnych Zawodach w Piłkę Siatkową Chłopców




***







I miejsce w Gminnych Zawodach w Piłkę Ręczną Dziewcząt




***


16.09.2016 - II miejsce w Gminnych Biegach Przełajowych - Żychlin

25.09.2016 - Inauguracja Roku Sportowego w Gminie Stare Miasto - Modła Królewska
Adrian Bońka kl. Is - III miejsce w biegu przełajowym na dystanie 2000 m w kategorii chłopców
Wiktoria Owsińska kl. Is - III miejsce w biegu przełajowym na dystanie 2000 m w kategorii dziewcząt

12.10.2016 - III miejsce w Gminnych Zawodach w Piłkę Nożną Chłopców - Stare Miasto

20.10.2016 - I miejsce w Gminnych Zawodach w Unihokeja Dziewcząt - Stare Miasto

26.10.2016 - VI miejsce w Międzygminnych Zawodach w Unihokeja Dziewcząt - Stare Miasto



Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2015/2016


Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 - dziewczęta

19.09.2015 - I miejsce w gminnych biegach przełajowych
V miejsce powiatowych sztafetowych biegach przełajowych - Kazimierz Biskupi

17.10.2015 - II miejsce w międzygminnych zawodach w badmintona

26.11.2015 - I miejsce w gminnych zawodach w piłkę ręczną

3.12.2015 - I miejsce w międzygminnych zawodach w piłkę ręczną - Rychwał

11.12.2015 - I miejsce w międzygminnych zawodach w piłkę nożną - Rzgów

15.12.2015 - II miejsce w powiatowych zawodach w piłkę ręczną - Ślesin

18.12.2015 - II miejsce w powiatowych zawodach w piłkę nożną - Ślesin

10.02.2016 - I miejsce w międzygminnych zawodach w koszykówkę - Stare Miasto

16.02.2016 - III miejsce w powiatowych zawodach w koszykówkę - Kazimierz Biskupi

18.03.2016 - I miejsce w międzypowiatowych zawodach w piłkę nożną COCA-COLA

6.05.2016 - Zawody Powiatowe w Lekkoatletyce - Morzysław
I miejsce 80 m przez płotki - Sandra Nowicka
I miejsce 200 m przez płotki - Julia Matusiak
I miejsce sztafeta 4 x100m Julia Szkudlarek , Sandra Nowicka , Julia Matusiak , Sandra Staśkiewicz
II miejsce w rzucie oszczepem - Anna Kaczmarek
III miejsce w pchnięciu kulą - Marta Kowalska
III miejsce w biegu na 100 m – Sandra Staśkiewicz

17.05.2016 - III miejsce w wojewódzkich zawodach w piłkę nożną COCA-COLA

24.05.2016 - VII miejsce w wojewódzkich zawodach – bieg na 80 m przez płotki – Sandra Nowicka

31.05.2016 - I miejsce w międzygminnych zawodach w piłkę nożną – Brzeźno

08.06.2016 - II miejsce w powiatowych zawodach w piłkę nożną


***


Szymon Horzewski kl. IIIb
I miejsce w Mistrzostwach Polski w Szermierce na Miecze
II miejsce w Mistrzostwach Polski w Yakusoku – Kumite
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kata – zespołowo
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Light - kontakcie

Przemysław Gotowała kl. IIa
II miejsce w Mistrzostwach Polski w Yakusoku – Kumite
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kata – zespołowo

***


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

Bartosz Nowaczyk kl. IIIs - skok wzwyż - 1. miejsce
Mateusz Jakubowski kl. IIIs- bieg przez płotki na dystansie 110 m - 1. miejsce
Julia Matusiak kl. IIIs- bieg przez płotki na dystansie 200 m - 1. miejsce
Sandra Nowicka kl. IIIs- bieg przez płotki na dystansie 80 m - 1. miejsce
Sandra Staśkiewicz kl. IIIs, Julia Matusiak kl. IIIs, Sandra Nowicka kl. IIIs, Julia Szkudlarek kl. IIIa - sztafeta 4x100 -
1. miejsce
Anna Kaczmarek kl. IIIs- rzut oszczepem - 2. miejsce
Aleksander Karolewski kl. IIIs - bieg na dystansie 1 km - 3. miejsce
Kamil Krzyżanowski kl. IIIs - bieg przez płotki na dystansie 200m - 3. miejsce
Marta Kowalska kl. IIIs- pchnięcie kulą - 3. miejsce
Sandra Staśkiewicz kl. IIIs- bieg płaski na dystansie 100 m - 3. miejsce
Nikola Stamblewska kl. IIIs, Anna Rachubińska kl. IIIs, Marta Olczak kl. IIIs, Ania Olejnik kl. IIb - sztafeta szwedzka -
4. miejsce
Jakub Kujawa kl. IIIb - bieg na dystansie 2 km - 9. miejsce


***




***
Coca-Cola Cup 2016

Kwalifikacja dziewcząt do kolejnego etapu zawodów.

Drużyna ze Starego Miasta w składzie: Sandra Nowicka, Marta Kowalska, Anna Kaczmarek, Anna Rachubińska, Sandra Staśkiewicz, Julia Matusiak, Nikola Stamblewska, Kinga Kołodziejczak, Sylwia Olczak, Anna Gąsiorowska pokonała zespoły z Kamienia, Kołaczkowa, Rzgowa i Pyzdr zajmując I miejsce.
Turniej odbył się 18 marca na boisku „Orlik” w Starym Mieście.



***
Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate

Zawody zorganizowane przez UKS POWA Stare Miasto odbyły się w sali gimnastycznej w Starym Mieście. W ramach projektu edukacyjnego, wzięli w nich udział Przemysław Gotowała kl. IIa i Szymon Horzewski kl. IIIb (obaj zdobyli po 2 medale).

Nasi gimnazjaliści trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Jarosława Wadelskiego, instruktora zajęć i koordynatora na Wielkopolskę z ramienia Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki z siedzibą w Warszawie, wielokrotnego Mistrza Polski w Karate i Kick-Boxingu.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych mistrzostwach.

***



W Międzygminnych Zawodach w Piłkę Ręczną Dziewcząt drużyna ze Starego Miasta zajęła I miejsce i awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się w Ślesinie. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Grodźca, trzecie z Rychwała i czwarte ze Skulska.


W składzie, który reprezentował nasze gimnazjum grały: Marta Kowalska, Sandra Nowicka, Nikola Stamblewska, Sandra Staśkiewicz, Anna Kaczmarek, Anna Rachubińska, Marta Olczak, Nikola Antczak, Julia Matusiak, Agnieszka Szczepaniak, Natalia Osajda oraz nasza kamerzystka Agnieszka Bryś.


***
Na sali gimnastycznej w Starym Mieście dn. 19.11.2015 odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców.

Po bardzo zaciętym i wyrównanym turnieju zwycięstwo odnieśli chłopcy z Gimnazjum w Starym Mieście, II m drużyna z Gimnazjum w Liścu Wielkim i III m Gimnazjum w Żychlinie. Tym samym chłopcy z Gimnazjum w Starym Mieście szesnasty rok z rzędu reprezentowali Gminę Stare Miasto na zawodach międzygminnych, które odbyły się 30 listopada na nowej hali sportowej w Rychwale.

Ze względu na kontuzje odniesione w eliminacjach w kolejnym etapie nie mogli zagrać kluczowi zawodnicy pierwszego składu: Jakub Dąbek, Dominik Krzyżak, Łukasz Powęska i Szymon Wachowski. Pomimo tego Nasi Gimnazjaliści wywalczyli II miejsce ulegając jedynie drużynie z Rychwała, III m Krzymów, IV m Grodziec i V m Sławsk.

Drużyna w składzie: Bartosz Nowaczyk, Kamil Krzyżanowski, Mateusz Jakubowski, Jakub Kurowski, Olek Karolewski, Mikołaj Roszak, Kamil Wejman, Rafał Antczak, Alan Dylewski, Dominik Romański, Przemysław Gotowała, Jakub Roszak i Paweł Małas, uzyskała awans na Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Chłopców, które odbędą się 17 grudnia 2015r. w Ślesinie.

Pozostaje pogratulować i życzyć POWODZENIA !!
:) Paweł Gradecki :)


Sukcesy i wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2014/2015

Mistrzostwa Polski w karate (Yakusoku Kumite) - Szymon Horzewski, Przemysław Gotowała I mejsce.

Zawody wojewódzkie - sukcesy:
Marta Kowalska V miejsce w pchnięciu kulą;
Sandra Staśkiewcz V miejsce w biegu na 100 metrów;
Sandra Nowicka VIII miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki.

Zawody rejonowe - sukcesy:
Sandra Nowicka II miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki;
Julia Szkudlarek, Sandra Staśkiewicz, Sandra Nowicka, Paulina Olejnik czyli sztafeta 4x100 metrów dziewcząt III miejsce.

Zawody powiatowe w lekkiej atletyce, które odbyły się 8 maja w Koninie, przyniosły następujące sukcesy dla naszych zawodników:
Marta Kowalska II miejsce w pchnięciu kulą;
Sandra Staśkiewicz II miejsce w biegu na 3500 metrów;
Anna Kaczmarek II miejsce w rzucie oszczepem;
Sandra Nowicka I miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki;
Krzysztof Zioła II miejsce w skoku w dal;
Bartosz Nowaczyk III miejsce w skoku wzwyż;
Marta Kowalska, Sandra Staśkiewicz, Sandra Nowicka, Paulina Olejnik czyli sztafeta 4x100 metrów dziewcząt I miejsce.

Zawodnikom i ich opiekunom, a więc p. P. Gradeckiemu, J. Wadelskiemu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach zawodów.


Dziewczęta w zawodach międzygminnych w piłkę koszykową zdobyły I miejsce i zakwalifikowały się do powiatów, natomiast chłopcy zdobyli I miejsce w zawodach powiatowych w piłkę ręczną. Trenerem dziewcząt jest p. Jarosław Wadelski natomiast chłopcy trenują pod opieką p. Pawła Gradeckiego i p. Adraiana Stanisławskiego.

Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w Powiatowych Zawodach w Halowej Piłce Nożnej.
W składzie grały Marta Kowalska, Marta Olczak, Nikola Stamblewska, Nikola Antczak, Julia Matusiak, Paulina Olejnik, Sandra Staśkiewicz, Anna Rachubińska, Sandra Nowicka i Anna Kaczmarek. Kolejnym sukcesem zakończyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej, tym razem dziewczyny zajęły II miejsce.
Drużynie i trenerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.




*****
Oddział Sportowy / klasa sportowa / w Gimnazjum w Starym Mieście została utworzona z dniem 1 września 2013 roku,
obejmuje uczniów jednej klasy pierwszej przez cały okres kształcenia w gimnazjum, tj. lata nauki 2013/14, 2014/15, 2015/16.

W klasach 1-3 gimnazjum prowadzony będzie ukierunkowany program szkolenia sportowego, który ma na celu ujawnienie predyspozycji i uzdolnień uczniów do wybranych dyscyplin sportu.
Szkoła zapewnia uczniom oddziałów sportowych: odpowiednią bazę szkoleniową, sprzęt sportowy, pełnowartościowy posiłek w dni nauki w szkole oraz organizację obozów szkoleniowych.
Wymiar godzin obowiązkowych zajęć sportowych w oddziale sportowym ustala sie na 10 godzin tygodniowo.
W ramach tych godzin realizowane będą obowiązkowe zajęcia z wychowania fizycznego (4 godz./tydzień ),
przewidziane w ramowym planie nauczania dla gimnazjum i równolegle program szkolenia sportowego (6 godz./tydzień).
Zadaniem oddziału sportowego jest między innymi: stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją innych zajęć dydaktycznych; dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na zajęciach dydaktycznych; umożliwienie uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki sportowe uczestniczenia w zawodach sportowych.
Autorami i realizatorami programu szkolenia sportowego dla klasy sportowej są nauczyciele wychowania fizycznego z kwalifikacjami trenerskim.

Kandydaci do oddziału sportowego i ich Rodzice po zapoznaniu się z "Regulaminem Naboru" i "Regulaminem Oddziału Sportowego" zobowiązani są złożyć w sekretariace szkoły:
- podanie o przyjęcie do szkoły;
- opinię lekarza rodzinnego potwierdzającą bardzo dobry stan zdrowia kandydata,
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku sprawdzianu po szkole podstawowej;
- pisemną zgodę rodziców (prawnych opiekunów) na podjęcie nauki w oddziale sportowym.

Ponadto warunkiem przyjęcia do oddziału sportowego jest pozytywny wynik próby sprawności fizycznej.
Kartę zgłoszenia do klasy sportowej można otrzymać w sekretariacie gimnazjum.