1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

08

03-2016

„FOLLOW THE MUSIC”
II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „Follow the music” odbył się 23 lutego 2016r. w Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Po raz kolejny organizatorem festiwalu było Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście, a jego pomysłodawczyniami nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Szabelska i p. Kinga Drzewiecka. Konkurs piosenki był adresowany do młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Stare Miasto.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, promocja talentów uczniowskich (językowych i wokalnych), zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych, integracja młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Stare Miasto oraz promocja szkoły Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście w regionie.

W turnieju wokalnym na szczeblu gminnym wzięły udział trzy gimnazja z terenu gminy Stare Miasto: Zespół Szkół w Żychlinie, Zespół Szkół w Liścu Wielkim oraz Gimnazjum w Starym Mieście. W tym roku młodzi wykonawcy przenieśli słuchaczy do barwnych lat 60. i 70.. Uczniowie zaprezentowali m. in. piosenki z repertuaru Roda Stewarta, zespołu Abba czy the Beatles, zachwycając wszystkich zarówno warsztatem wokalnym jak i poziomem znajomości języka angielskiego.

Nagrodą główną Festiwalu była statuetka GRAND PRIX, jednakże nie była to jedyna nagroda, która została przyznana tego wieczoru. Publiczność miała okazję wybrać swojego faworyta w drodze indywidualnego głosowania, które miało miejsce w trakcie przerwy, po prezentacji wszystkich utworów. Była to Nagroda Publiczności.

Zmagania uczestników festiwalu oceniło kilkuosobowe Festiwalowe Jury, któremu przewodniczyła p. Danuta Pydyńska, instruktorka Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Pozostali członkowie jury to: p. Krystian Weber - instruktor muzyki (CKiS) oraz nauczyciele języka angielskiego - p. Jolanta Głuchowska i p. Arleta Sztaba. Jury Festiwalowe oceniało poprawność językową wykonywanych utworów, muzykalność uczestników oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zwyciężczynią i zdobywczynią statuetki GRAND PRIX festiwalu została po raz drugi z rzędu Julia Szkudlarek, uczennica klasy III Gimnazjum w Starym Mieście, która wyjątkowym wykonaniem utworu "Imagine " z repertuaru Johna Lennona ujęła serca członków jury. II miejsce zdobyła Nikola Banaszak z Gimnazjum w Żychlinie, która zaprezentowała przepiękną piosenkę Roda Stewarta "When I need you". Trzecia nagroda festiwalu przyznana została Weronice Krawczyk z Gimnazjum w Liścu Wielkim, która zaśpiewała jeden z największych przebojów zespołu Abba - "SOS". Zgromadzona na widowni publiczność również wybrała swojego faworyta. Nagroda Publiczności powędrowała do rąk uczniów z męskiego kwintetu "Recepta" (Gimnazjum w Starym Mieście), za niebanalne wykonanie utworu z repertuaru Bobba McFerrina.

W trakcie przerwy na obrady jury publiczność miała okazję przypomnieć sobie przeboje czołowej grupy lat 60., zespołu "The Beatles". Niezapomniane szlagiery w wykonaniu Bartosza Kałużnego i Waldemara Krzyżanowskiego wyraźnie przypadły festiwalowej widowni do gustu. Nie była to jedyna niespodzianka przygotowana dla słuchaczy na ten wieczór. Publiczność miała również okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice Gimnazjum w Starym Mieście: Aleksandrę Gralę oraz Julię i Karolinę Gralę. Prezentacja stanowiła kompendium wiedzy na temat muzyki lat 60. i 70.

Celem naszego przedsięwzięcia było również zaangażowanie i włączenie środowiska lokalnego do pomocy przy organizacji Festiwalu. Sponsorami tego wydarzenia artystycznego byli: firma Kramp, firma Pro Arti, firma Konbag, Market „Adria” oraz Pensjonat nad Zalewem.

II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej został uznany za jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych organizowanych przez naszą szkołę w roku szkolnym 2015/2016.

Elżbieta Szabelska

"Doskonałość w pigułce" czyli nagranie z festiwalu udostępnione dzięki tvwielkopolska.pl

06

03-2016

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016
17 marca 2016r. o godz. 9.00-10.30 (75 minut test, około 15 minut na sprawy organizacyjne) w sali 28 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

W czasie trwania konkursu nie korzystamy z kalkulatorów, technicznych środków łączności.
Nie używamy korektorów, nie dokonujemy skreśleń, nie wymazujemy!
(Karty, na których dokonano skreśleń bądź naniesiono poprawki przy użyciu korektora lub gumki, nie zostaną poprawnie sczytane przez czytnik.)

Każdy uczestnik wypełnia test miękkim ołówkiem np. „2B” lub czarnym długopisem tak, aby zaznaczone pola nie przebijały na druga stronę.

Żaden uczestnik konkursu nie opuszcza sali wcześniej niż po upływie 60 minut od otrzymania testu.

Testy konkursowe zawierają po 30 pytań o rożnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów).
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna.

Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Uczeń uczestniczący w Konkursie otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów.

Na stronie:

http://www.kangur-mat.pl/zadania.php

znajdziecie:

- testy konkursowe z lat 2013, 2014, 2015,
- przykłady zadań,
- odpowiedzi do przykładowych zadań,
- pełną listę odpowiedzi do zadań z 2015 roku,
- testy on-line.

Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2016 r.
(wd)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl