1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

01

04-2016

Coca-Cola Cup 2016
„Bądź aktywny, dołącz do gry!”

Pod hasłem promującym codzienną aktywność fizyczną oraz urozmaiconą i dobrze zbilansowaną dietę rozpoczęła się 18. edycja najstarszego i jednego z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży szkolnej.


Wśród około 4000 drużyn zgłoszonych do turnieju znalazły się również drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły.

Jest o co walczyć! Zwycięzcy tegorocznej ogólnopolskiej rywalizacji w nagrodę pojadą do Francji na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016 dopingować biało-czerwonych oraz ambasadora Coca-Cola Cup - Roberta Lewandowskiego.

Drużyna dziewcząt w składzie: Sandra Nowicka, Marta Kowalska, Anna Kaczmarek, Anna Rachubińska, Sandra Staśkiewicz, Julia Matusiak, Nikola Stamblewska, Kinga Kołodziejczak, Sylwia Olczak Anna Gąsiorowska, trenowana przez p. Jarosława Wadelskiego, rozegrała I rundę 18 marca na boisku „Orlik” w Starym Mieście, zajmując I miejsce. Pokonawszy drużyny z Kamienia, Kołaczkowa, Rzgowa oraz Pyzdr, zakwalifikowała się do II rundy.

Gratulujemy!!! Życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

Drużyna chłopców w składzie: Łukasz Powęska, Jakub Dąbek, Dominik Krzyżak, Kamil Krzyżanowski, Alan Dylewski, Aleksander Karolewski, Paweł Małas, Rafał Antczak, Jakub Roszak, Kamil Wejman, trenowana przez p. Pawła Gradeckiego, rozegrała I rundę turnieju 31 marca, zajmując III miejsce. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z: Zagórowa, Rzgowa, Trąbczyna, Drążna, Goliny, Słupcy i Liśca Wielkiego.

Gratulujemy!!! (wd)

30

03-2016

Wyrok w sprawie… konkursu
Czym jest zdolność prawna i komu przysługuje? Jak nazywają się strony w postępowaniu cywilnym – procesowym i nieprocesowym oraz jak nazywamy żądanie wszczęcia poszczególnych postępowań? To przykładowe pytania, na jakie odpowiadali uczestnicy szkolnego etapu I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie, który odbył się w Gimnazjum w Starym Mieście.

Do turnieju przystąpiło trzynaścioro uczniów. Wszyscy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 50 pytań. Branżowa terminologia i zawiłe zagadnienia ze „sztuki” Temidy dla niektórych okazały się barierą nie do pokonania. Jednak nie dla Wojtka Intrysa (kl. Ia), Ani Działak, Sylwii Gromady, Ani Pydyńskiej, Lidki Witczak (kl. IIb) czy Kasi Grabowskiej (kl. IIIb), którzy świetnie sobie poradzili z częścią pisemną i zakwalifikowali się do etapu ustnego.

I tu dopiero się zaczął prawdziwy turniej wiedzy i umiejętności prawniczych. Uczestnicy prezentowali przed publicznością jedno, wylosowane przez siebie, zagadnienie, dbając o to, żeby ich wypowiedź nie tylko była poprawna pod względem merytorycznym i językowym, ale i atrakcyjna dla słuchaczy. A jak tu porwać publikę wypowiedzią na temat rękojmi czy zdolności prawnej (nie mylić ze zdolnością do czynności prawnych!)? Trudne zadanie. Być może togi pomogły naszym gimnazjalistom wejść w rolę mecenasów…

Zmagania oratorskie młodych prawników oceniała komisja w składzie: p. Joanna Ślesińska (prokurator Prokuratury Rejonowej w Koninie – w roli pani sędzi), p. Aleksandra Gomulska (nauczycielka j. niemieckiego – w roli pani prokurator) oraz p. Katarzyna Roszak – Markowska (nauczycielka j. polskiego – w roli pani adwokat). Panie nie miały łatwego zadania, bo poziom wystąpień był wyrównany. Ostatecznie wyrok zapadł. Zgodnie z „orzeczeniem” komisji do etapu rejonowego zakwalifikowały się Anna Działak, Katarzyna Grabowska i Anna Pydyńska. Gratulujemy!

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie organizuje Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. Szkolną koordynatorką turnieju i opiekunką uczestników jest Katarzyna Roszak – Markowska.

Dziękujemy p. Joannie Ślesińskiej i p. Magdalenie Intrys za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji. To dzięki ich życzliwości uczestnicy i komisja mogli się poczuć przez chwilę jak w prawdziwym sądzie. Poza tym w dniu konkursu togi okazały się hitem mody na szkolnym… wybiegu (czyt. korytarzu). Trzeba obserwować ulice, być może street fashion 2016 przejmie sądową stylizację.(krm)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl