1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

12

04-2016

Od teorii do praktyki
Uczniowie klasy filmowej od kilku miesięcy pracują nad filmami dokumentalnymi. O tym, co im się już udało, a co powinni poprawić, usłyszeli niedawno podczas zajęć pozalekcyjnych, które odbyły się w Konińskim Domu Kultury, dzięki życzliwości Andrzeja Mosia i Zdzisława Siwika.

Instruktorzy KDK z uwagą obejrzeli produkcje naszych twórców, po czym podzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami. Nie były to same pochwały… Uczniowie przekonali się, że przejście od teorii do praktyki to długa i wyboista droga. (Na szczęście byli najedzeni!) Można doskonale wiedzieć, czym jest dokument, jakimi środkami operuje, ale nakręcić zdjęcia, umiejętnie zmontować materiał - to zupełnie inna bajka…

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących poetyki filmu dokumentalnego, prowadzonych w naszej szkole przez Andrzeja Mosia. Poznali kilka tytułów, pogłębili wiedzę na temat specyfiki gatunku, jednak dopiero praca nad scenariuszem, na planie i przy montażu pokazała im, z czym tak naprawdę trzeba się zmierzyć, żeby powstał film.

Uczniowie wyszli ze studia AKF Muza zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy nad warsztatem. I tego trzeba im pogratulować. Zacząć każdy umie, ale ukończyć dzieło – nieliczni… Mam nadzieję, że gotowe produkcje będziemy mogli obejrzeć podczas Szkolnego Dnia Nauki.

Jeszcze raz dziękujemy panom Andrzejowi Mosiowi i Zdzisławowi Siwikowi za współpracę. Dzięki takim osobom szkoła może się uczyć… (krm)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28, 63 241 63 22
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców