1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

01

05-2020

Majowe święta
Drodzy Uczniowie!

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.


Z tej okazji przygotowaliśmy kilka tematycznych zadań. Mamy nadzieję, że nasze propozycje Wam się spodobają. Na początku w kilku zdaniach:

1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

1 Maja jest świętem państwowym wolnym od pracy. Jest to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto to czci pamięć o licznych ofiarach, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia pracy.

2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszą flagę narodową!

3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja –rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto.

Zapraszamy do obejrzenia pięknej interaktywnej prezentacji o naszej wspaniałej Ojczyźnie, o naszej Polsce!

A teraz czas na zadania!
W zakładce O SZKOLE - ŚWIETLICA znajdziecie ciekawe zadania - sprawdźcie swoją wiedzę i bawcie się dobrze!

mgr Marta Adamczyk
mgr Joanna Chorzewska
mgr Justyna Hyża-Chmielewska
mgr Jolanta Kowalczyk
mgr Agnieszka Szmajdka
mgr Ewa Szymkowiak
mgr Sylwia Urycka
mgr Tomasz Andrzejczak

28

04-2020

Razem na odległość
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Rodzice, Uczniowie, Koleżanki i Koledzy oraz sympatycy naszej szkoły,

Nie widzieliśmy się w szkole od ponad miesiąca. Od ponad miesiąca jednak jesteśmy cały czas razem, choć nieco inaczej – razem na odległość… Wszystkim nam brakuje normalnego funkcjonowania sprzed pojawienia się epidemii COVID – 19. Tęsknimy za szkołą, normalnymi lekcjami, szkolną ławką, tablicą, kredą, dźwiękiem dzwonka, spotkaniami i rozmowami na szkolnych korytarzach…

W tym jakże trudnym dla każdego z nas okresie liczy się każdy gest wsparcia, życzliwe słowo. Wierzymy, że dobre słowa mają wielką moc: poprawiają humor, przeganiają ciemne chmury, dodają skrzydeł i krzepią serca….

Niedawno uczniowie naszej szkoły bardzo licznie odpowiedzieli na nasz apel włączenia się w ogólnopolską akcję „Kartka dla medyka”, której celem było przygotowanie kartki z podziękowaniem za trud i serce włożone w pracę na rzecz naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

Tym razem zorganizowałyśmy akcję „Razem na odległość” skierowaną do całej naszej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników naszej szkoły jak również mieszkańców Starego Miasta i zaprzyjaźnionych z nami instytucji. W wyniku akcji powstał piękny kolaż zdjęć nauczycieli, oraz pracowników naszej szkoły z Dyrekcją na czele, dodający otuchy, wiary w lepsze jutro. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Mamy nadzieję, że ten mały gest z naszej strony doda energii na każdy kolejny dzień rozłąki spowodowanej epidemią lub co najmniej wywoła uśmiech na naszych twarzach.

Z całego serca dziękujemy Dyrekcji oraz Wam Koleżanki Koledzy, że tak chętnie włączyliście się w akcję. Bez Was nie udało by się to!!!

Pamiętajmy, że mimo rozłąki cały czas jesteśmy razem – RAZEM NA ODLEGŁOŚĆ  Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz poprzez e-dziennik.

Pozdrawiamy serdecznie, życzymy cierpliwości i wytrwałości

Julita Paściak
Marta Kraska
Andżelika Jędrzejewska