1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

16

06-2021

Bezpiecznie daliśmy radę…
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” na etapie regionalnym -rozstrzygnięta…

Hasło jedenastej edycji cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem dzieci konkursu-nawiązywało do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane było z jubileuszem, który kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana była również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja konkursu pozwalała sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych.

Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych było promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

W posiedzeniu, które odbyło się 25 marca 2021r. w Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koninie, przy ulicy Kopernika 10, komisja w składzie: Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, Katarzyna Mijakowska, Grzegorz Dutkiewicz, Dominik Rawski oraz st. kpt. Sebastian Andrzejewski ustaliła, że w wyniku przeprowadzonych eliminacji wśród 856 uczniów z 27 szkół podstawowych, laureatem etapu regionalnego, w II. grupie wiekowej, z I m. została uczennica naszej szkoły-Zofia Fic z klasy VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim...Winszujemy również p. Michałowi Przybylskiemu-jednemu z nauczycieli plastyki w naszej szkole, dziękując za opiekę i wsparcie merytoryczne w realizacji konkursu na etapie szkolnym...

A oto zwycięska
praca Zofii i jednocześnie nasz faworyt na etap wojewódzki.

Informacje zebrał i przygotował: Michał Przybylski

15

06-2021

Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Józefowie
Z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca, uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 2c z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce do Westernlandu z największą Wioską Indiańską w Europie oraz miasteczkiem Laredo Town.

Na początku wyprawy dzieci odwiedziły Szeryfa, który powitał ich w wiosce i przestrzegł dziewczynki z warkoczami przed Indianami. Następnie wskazał drogę, którą mieliśmy się udać. Każda grupa miała wykonane zdjęcie na stylizowanym liście gończym, a następnie musiała pokonać Indiański Tor Przygody: Most Irokezów, Równoważnie Szoszonów, Belkę Apaczów, kanion z przeszkodami. Po wykonaniu zadań dzieci otrzymały indiański tatuaż oraz imię. Następnie musiały wykonać rzut Tomahawkiem, rzut podkową oraz rzut kapeluszem na rogi bizona. Po wykonaniu zadań nastąpiła przejażdżka dyliżansem i zwiedzanie wioski. Po przejażdżce nasi uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przy grillu traperskim, gdzie nabrali sił do dalszej wędrówki i zabaw. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta u starego trapera i nauka płukania złota. Nie zabrakło też tańców z Indianami przy ognisku. Dzieci oglądały oryginalne Tipi (domy Indian), doiły krowy, przeciągały linę, ujeżdżały byka oraz bawiły się na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni. Wyprawę zakończyły zakupiły indiańskich pamiątek.

Uczniowie szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do autobusu. Byli zadowoleni, że w końcu udało im się wyjechać na pierwszą w tym roku wycieczkę i to był dla nich najwspanialszy prezent z okazji ich święta.

(mbk)

07

06-2021

Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza…
Wszystkich młodych, zdolnych mieszkańców Konina oraz powiatu konińskiego zapraszamy gorąco do udziału w pierwszej odsłonie konkursu plastyczno-literackiego „Węglem i piórkiem. Artystyczna migawka z muzeum”.

„Węglem i piórkiem” to młodszy brat znanego już koninianom konkursu plastycznego „Moje spotkanie z muzeum”. Tym razem zachęcamy, by zgłaszać nie tylko – jak dotąd – prace plastyczne, ale też krótkie formy literackie. Rysunek, wydzieranka, wyklejanka z plasteliny, ale też wiersz, opowiadanie, felieton – wszystko, co stało się twórczym pokłosiem wizyty w muzeum, owocem refleksji nad tym, co tam zobaczyliście lub przeżyliście – dziś może samo stać się dziełem sztuki i doczekać się publikacji! Nieustająco zachęcamy do odwiedzin i mamy nadzieję, że przyczynią się one do powstania ciekawych prac. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie – literacką i plastyczną. W każdej z kategorii komisja przyzna nagrody i wyróżnienia, których wręczenie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00.

Na prace przedstawiające wspomnienia z wizyty w muzeum czekamy do końca października w Muzeum Okręgowym w Koninie.

Węglem i piórkiem_regulamin
Formularz zgłoszeniowy 2021

Partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Koninie.

Pozdrawiam serdecznie,

Iga Janiszewska-Pawlak
p.o. kierownik Działu Naukowo-Oświatowego
Muzeum Okręgowe w Koninie
ul. Muzealna 6 | 62-505 Konin

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl