1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

14

05-2020

Pracujemy i się bawimy…
Uczniowie klas 5b i 7a na lekcjach języka polskiego często podczas pracy wykorzystują swoje zdolności plastyczne i techniczne. A co z tego wynika, można obejrzeć na zdjęciach , które zostały zamieszczone w galerii.

A z jakimi tematami związane były prace? Otóż na pewnej godzinie wychowawczej w klasie 5b rozmawiano o historii naszej flagi, naszego godła i konstytucji. I wtedy to dzieciaki wpadły na pomysł, żeby uczcić święto Konstytucji 3 Maja i własnoręcznie wykonać chorągiewki, które później ozdobią świąteczne okna.

Kolejnym tematem na lekcji języka polskiego była instrukcja. Ale jak napisać instrukcję, jak nie wiadomo do czego? Wtedy padła propozycja, aby wykonać samodzielnie dowolną pracę z „domowych rupieci” i do tej pracy napisać instrukcję wykonania lub użytkowania przedmiotu. Dzieciaki miały dobrą zabawę, a to podczas nauki przecież najważniejsze.

Im starsza klasa, tym tematy poważniejsze, prawda? A 7 klasa to nie przelewki więc pojawiły się tematy związane z prawem. Prawo Hammurabiego, dekalog, kodeks rycerski, prawo administracyjne, prawo karne, sporo tego prawa. Wśród tylu zbiorów prawnych pojawiła się Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, która jest obecnie uznawana za element zwyczajowego prawa międzynarodowego.

I tu uczniowie klasy 7a stanęli na wysokości zadania i postanowili „narysować” niektóre artykuły. Pracując zdalnie w parach wykonali rysunki i powstał z tego całkiem niezły komiks.

A jak zrozumieć „Żonę modną” I. Krasickiego? Jak opowiedzieć o tradycjach i zwyczajach szlacheckich? Jakie systemy wartości prezentowali bohaterowie? Nie inaczej ,jak się za nich przebrać!

A mnie ciekawi, co jeszcze wymyślą do końca tego roku szkolnego. Wszak izolacja sprzyja różnym ciekawym pomysłom! (lk)