1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

24

05-2016

Polsko – niemiecka wymiana szkolna 10 – 13 maja 2016 r.
Już po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w polsko – niemieckiej wymianie szkolnej. Tegorocznym gospodarzem imprezy była strona niemiecka.

Podczas czterodniowego pobytu w gminie partnerskiej w Mittenwalde 12 uczniów gimnazjum i 13 ze szkoły podstawowej poznawało tradycje i zwyczaje naszych sąsiadów.

Pierwszego dnia wymiany uczestnicy jeździli historycznymi drezynami. Zadanie okazało się bardzo męczące, ale dobra współpraca w zespołach polsko–niemieckich zaowocowała i wszyscy dotarli do wyznaczonego celu.

W środę uczniowie brali udział w projekcie przygotowanym w wiosce średniowiecznej, gdzie próbowali swoich sił w ówczesnym rzemiośle i turniejach rycerskich. Po południu odbywał się grill z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas tego spotkania, Julia Szkudlarek oraz Wikoria Kaczmarek, uczennice klasy III a, zaśpiewały w strojach ludowych typowo polskie utwory, którymi wzruszyły wszystkich obecnych. Owacje zdobyła również pani Jolanta Kowalczyk (opiekun grupy), która wykonała utwór „Radość najpiękniejszych dni”.

Najwięcej wrażeń przyniósł czwartkowy program. Na zajęciach artystycznych w szkole uczniowie wykonywali symboliczne mosty przyjaźni, nawiązując tym samym do motta wymiany „Budujemy mosty”.

Po południu uczniowie odwiedzili niemieckie rodziny, gościli u nich do wieczora. Kilka osób pojechało wraz z gospodarzami do Berlina. Pozostali również nie narzekali na brak wrażeń, ponieważ rodziny goszczące naszych uczniów przygotowały dla nich ciekawe atrakcje.

Czas mijał bardzo przyjemnie i trudno było się rozstać. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i w piątek uczestnicy bogatsi o nowe przyjaźnie i wspomnienia wrócili do domów.

Pani Aleksandra Gomulska – kierownik wymiany, serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za godną postawę, zaangażowanie i miłą atmosferę podczas tegorocznego spotkania.

15

05-2016

GMINNY TURNIEJ WIEDZY O NAŁOGACH
„Nie dla mnie promile i narkotyki”

Anna Olejnik z II b, Katarzyna Grabowska z III b i Bruno Bredow z I a, to laureaci XVIII Gminnego Turnieju Wiedzy o Nałogach „Nie dla mnie promile i narkotyki”.


Uczniowie wykonali plakat w grafice komputerowej, który doceniała komisja oceniająca w składzie: przewodniczący p. Dariusz Puchała- zastępca wójta Gminy Stare Miasto, p. Inga Kurkiewicz- specjalistka terapii uzależnień w Starym Mieście, p. Małgorzata Tłok - pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Mieście i sierż. szt. Robert Jagodziński- dzielnicowy Komisariatu Policji w Starym Mieście.

- Plakat urzekł nas czytelnością przekazu. Zawierał bardzo ważną informację, gdzie młodzież może uzyskać pomoc i wsparcie. Na plakacie wykonawcy umieścili bezpłatny telefon zaufania dla młodzieży 116 111, który warto zapamiętać- powiedziała członkini komisji p. Inga Kurkiewicz uzasadniając wybór oceniających.

W turnieju uczestniczyło dziesięć szkół z terenu Gminy Stare Miasto. Wcześniej odbył się etap szkolny, który polegał na sprawdzeniu wiedzy uczestników na temat zagrożeń i konsekwencji wynikających z sięgania po środki psychoaktywne. Każda szkoła wyłoniła trzech laureatów etapu szkolnego, których zadaniem było zespołowe wykonanie plakatu w grafice komputerowej pod hasłem „Nie dla mnie promile i narkotyki”.

Organizacji XVIII Turnieju Wiedzy o Nałogach podjęła się p. Renata Ganowicz-Muszyńska, pedagog szkolna we współpracy z nauczycielkami Zespołu Szkół w Żychlinie p. Dorotą Mazurkiewicz Grzanką i p. Patrycją Szymczak wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Mieście.

Gratulujemy naszym laureatom pomysłu i kreatywności. Ani, która jest twarzą plakatu odwagi! Dziękujemy charakteryzatorkom za pomoc. Plakat można zobaczyć w galerii oraz w zakładce "Osiągnięcia - twórczość uczniów". (rgm)

Zdjęcia: Marta Olczak (kl. III s)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28, 63 241 63 22
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców