1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

19

04-2021

Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu
Uczniowie klasy II c wzięli udział w Ogólnopolskim projekcie "Dobrze Jemy" organizowanym przez Fundację Szkoła na Widelcu. W ramach projektu nakręciliśmy film konkursowy promujący spożywanie warzyw i owoców.

Obejrzeć film oraz zagłosować na nasza klasę można pod adresem:
"Dobrze jemy ze szkołą na widelcu" kl. IIc SP Stare Miasto.

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos!

O tym, że należy jeść warzywa i owoce wiemy już chyba wszyscy. Ale czy wiemy dlaczego? Bo są zdrowe? - nam to nie wystarcza... Kiedy w styczniu dowiedzieliśmy się o programie "Dobrze jemy..." postanowiliśmy całą klasą przyjrzeć się temu tematowi i bardziej szczegółowo poznać tajemniczą moc warzyw i owoców. „Skutkiem ubocznym" naszego eksperymentu była moc zabawy, uśmiechu i radości. Zaczynaliśmy wspólnie, w klasie. Późnej musieliśmy przenieść naszą pracę (jak większość świata) do home office- przy okazji angażując w zabawę całe rodziny.

Efekt naszego działania możecie obejrzeć na załączonym filmie. Pozdrawiamy owocowo! Miłego oglądania! Nie zapomnijcie na seans zabrać marchewki do chrupania!

(ak)

14

04-2021

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie klas ósmych!

Kuratorium Oświaty w Poznaniu informuje, że:

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia 2021r.

Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu.

Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek takich, jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport.

Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.

Transmisja online odbędzie się 22 kwietnia w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu
Facebook – 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze oraz na YouTube Kraków Airport
Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie: https://www.krakowairport.pl/pl/targi .

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków.

(wd)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: spstaremiasto@stare-miasto.pl
www.spstaremiasto.pl