1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

22

11-2018

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa ta miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

W naszej szkole dzień 21 listopada był dniem kolorowym i radosnym. Uczniowie mieli na sobie żółty element garderoby. Przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych od 7:40 oraz w trakcie przerw wolontariusze przypinali każdemu UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘ, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Ponadto na gazetce szkolnej pojawiło się Drzewo Życzliwości i Pozdrowień utworzone z konturów dłoni wszystkich uczniów naszej szkoły zawierające miłe i życzliwe słowa. Drzwi od sal lekcyjnych zdobiły plakaty. Wolontariusze ze starszych klas odwiedzili wszystkich uczniów z I etapu edukacyjnego. Odczytali informacje o Światowym Dniu Życzliwości i rozdali kolorowe buźki.

Mamy nadzieję, że ten dzień spowodował, że spojrzeliśmy na codzienność inaczej: po co narzekać i dąsać się na siebie skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto pozytywnie nastawić się do siebie i do świata. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech i od razu życie staje się lepsze. Kilka pięknych uśmiechów zarejestrowaliśmy na fotografiach. Nie zabrakło również popularnych boomerangów. (mk, jp)

19

11-2018

ALFIK 2018
OGŁOSZENIE

21 listopada 2018r. o godz. 13.00-14.30
(15 min. - sprawy organizacyjne, 75 min. - czas trwania konkursu) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK (zbiórka o godz. 12.45).

Klasy: 2, 3 – sala 104
Klasy: 4, 5, 6, 7, 8, 3 GA – sala 28


W czasie trwania konkursu, uczeń może mieć ze sobą czystą kartkę i wykorzystać ją jako brudnopis. Uczniowie nie mogą się wymieniać kartkami, ani korzystać w czasie pracy z niedozwolonych materiałów i pomocy dydaktycznych oraz z kalkulatora i środków łączności, w tym z telefonów komórkowych, smartfonów itp. oraz korektorów. Każdy uczestnik wypełnia test czarnym długopisem.

Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa). Test zawiera 10 pytań za 3 punkty, 10 za 4 punkty i 10 za 5 punktów. Na starcie uczeń otrzymuje 30 punktów, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych na zadanie.

Wyniki konkursu zostaną podane po 20 stycznia 2019 r.

Uwaga!
Rodzice i opiekunowie prawni niepełnoletnich uczestników, w chwili wniesienia opłaty za uczestnictwo w konkursie, wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby realizacji konkursu oraz opublikowanie imienia i nazwiska uczestnika w mediach oraz stronach internetowych organizatora konkursu w przypadku wytypowania go jako laureata.
(wd)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: spstaremiasto@stare-miasto.pl
www.spstaremiasto.pl