1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

20

03-2017

Kolejny sukces poetycki
Ola Grala, mimo że nadal nie może w to uwierzyć, otrzymała wyróżnienie na prestiżowym XXV Międzypowiatowym Konkursie Poetyckim „Poezja młoda – poezja nowa”. Jeden z trzech utworów nadesłanych na turniej został opublikowany w okolicznościowym tomiku poetyckim.

Czytelnicy zakładki „Twórczość uczniów” mogą pochwalić się tym, iż poznali wiersz przed szacownym jury, gdyż liryk [spoglądam w lustro…] znalazł się na stronie internetowej, zanim został wysłany w świat. Ola zadebiutowała na szkolnej witrynie kilka miesięcy temu wierszem [Boże, pomóż mi]:

- Nie wiedziałam, czy coś z tego wyjdzie. Jak pisaliśmy wiersz wolny na lekcji, poczułam, że mogę i chcę coś powiedzieć właśnie w takiej formie. I tak w nocy powstał pierwszy utwór. Postanowiłam, że zaprezentuję go w klasie, a potem pojawiły się następne – dzieli się wrażeniami Ola. – Nadal nie mogę uwierzyć, że ktoś to zauważył i nagrodził. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu sama nie wiedziałam, że zacznę pisać... Trudno mi to wszystko zrozumieć – dodaje nieco oszołomiona uczennica III b.

Wiersze uczestników oceniała komisja, w której zasiadali Lech Stefaniak (koniński poeta, dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie), dr Zbigniew Budny (metodyk języka polskiego CDN w Koninie), Jarosław Sparażyński (MDK w Koninie) oraz dr Marcin Jaworski (pracownik naukowy Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu). Przyglądając się szacownemu jury, tym bardziej doceniamy sukces Oli… Gratulujemy udanego debiutu, a czytelnikom obiecujemy, że wkrótce ukażą się w zakładce „Twórczość” dwa – dotąd niepublikowane – utwory wyróżnionej autorki. (krm)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28, 63 241 63 22
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców