1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

01

04-2019

Od oszczędzania do inwestowania
Jakie korzyści płyną z systematycznego oszczędzania? Czy i kiedy pożyczać pieniądze? Jak bezpiecznie zachowywać się w cyberprzestrzeni? Jak inwestować?

Na te i inne pytania uczniowie klas gimnazjalnych uzyskali odpowiedzi w czasie zajęć prowadzonych przez przedstawicielkę Banku Spółdzielczego w Koninie, p. Barbarę Masternak. Podczas interaktywnych lekcji z zakresu praktycznej edukacji finansowej, realizowanych w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, wolontariuszka z Warszawskiego Instytutu Bankowości, wprowadziła uczniów w świat codziennych finansów, tak aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać usługi finansowe oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość.

W czasie zajęć uczniowie poznali również odpowiedzi na następujące pytania:
Która oferta kredytu jest najlepsza? Co to jest „spirala zadłużenia” i jak w nią nie wpaść? Jak korzystać z produktów bankowych? Co zrobić, gdy zgubimy kartę płatniczą? Po czym rozpoznać finansowych oszustów? Jaką rolę pełni Komisja Nadzoru Finansowego?

Poznanie różnic między oszczędzaniem a inwestowaniem, zasad bezpiecznych płatności w Internecie i płatności mobilnych, zależności wysokości potencjalnego zysku i ryzyka z inwestycji oraz różnic między lokatami i akcjami na giełdzie, były okazją do kształtowania wśród młodzieży postawy przedsiębiorczości. Dzięki zajęciom poznali podstawową zasadę bezpiecznego inwestowania (dywersyfikację) oraz bezpiecznego korzystania z konta osobistego i karty debetowej.

Spotkanie z doświadczonym pracownikiem banku było również okazją do rozważenia przyszłej kariery zawodowej w bankowości. (wd)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl