1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

29

03-2020

Angielski oknem na świat...
Malowanie i rysowanie oznacza zabawę, w której wszystko jest dozwolone. Wyobraźnia i fantazja małego człowieka wprowadza w osłupienie człowieka dorosłego. I tak też było i tym razem... Uczniowie klasy 2 b udowodnili, że kreatywna praca i jej wytwór budzi zdumienie. Zrealizowany projekt "My country" ukazuje piękno przyrody polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem elementów krajobrazu. A zaprezentowane projekty dowodzą, że wystarczy odrobina wyobraźni, aby stworzyć coś pięknego.

Zachęcenie uczniów do relizacji projektu było świetnym pomysłem. Młodzi artyści wykonali swoje prace na możliwie najwyższym poziomie. Bogaty wachlarz pomysłów i technik jaki zastosowali jest zaskakujący. Flamasty, kredki, plastelina i farby umożliwiły stworzenie prac godnych podziwu.

Podjęte przez uczniów zadanie miało również charakter edukacyjny. Każda praca zawierała słownictwo związane z elemntami krajobrazu, nawiązującego do aktualnie realizowanego materiału OUR WORLD. Towns, forests, mountains to nieliczne słówka, które pojawiały się na projektach. Pojawiły się również, takie, które wyszukane samodzielnie urozmaiciły nadesłane projekty. I chociaż naciskam tutaj na angielski, to przecież w szeroko rozumianym pojęciu dziecięcych prac pojawiła się geografia, historia i technika.

Wasze rysunki ukazały świat rzeczywisty w taki sposób, by wydawać się mógł jeszcze piękniejszy, barwniejszy i radośniejszy. I za to Wam dziękuję...

Wszystkie nadesłane projekty zasługują na wyróżnienie! Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie projektów.

Każdy unikalny projekt ucznia znajduje się w galerii zdjęć, zapraszam... (kd)

29

03-2020

Próbny egzamin ósmoklasisty
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

W dniach: 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia, będzie przeprowadzany próbny egzamin ósmoklasisty.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (
https://www.cke.gov.pl/) oraz na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (https://www.oke.poznan.pl/cms,1,home.htm)w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne


Uczniowie – w danym dniu o godz. 9.00 pobierają materiały ze strony CKE https://www.cke.gov.pl/lub OKE https://www.oke.poznan.pl/cms,1,home.htm

Materiały zostaną również wysłane przez szkołę na wiadomość pocztową ucznia w dzienniku elektronicznym. Istnieje możliwość pobrania wydrukowanego arkusza ze szkoły (w tym przypadku proszę o wcześniejszą informację zwrotną, w celu przygotowania odpowiedniej ilości).

Uczniowie rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie, np.

• na komputerze w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania,
• na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania (skan lub zdjęcie przesyłamy do nauczyciela przedmiotu),
• korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu).


Uczniowie każdego dnia po zakończeniu egzaminu przesyłają swoje rozwiązania do nauczycieli uczących danego przedmiotu w klasie e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań.

Egzamin nie jest oceniany, ale nauczyciele udzielą w późniejszym terminie informacji zwrotnej w sposób przez siebie ustalony w danej klasie.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Kucharczyk – dyrektor szkoły

Szczegółowe informacje na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty: MEN

27

03-2020

Drodzy UCZNIOWIE I RODZICE!!!
To trudny czas dla nas wszystkich.

Epidemia koronawirusa nagle wprowadziła zmiany do naszej codzienności. Zamiast jednak poddawać się frustracji, lepiej podjąć działania, które pozwolą nam dobrze przetrwać najbliższy czas.

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. Mamy dla Was kilka propozycji.

1. Opracujcie plan i doceńcie rutynę.

- Opracujcie plan dnia, w którym uwzględnicie czas na pracę lub naukę, obowiązki domowe oraz czas wolny,

-Współpracujcie, uczciwie dzielcie się obowiązkami i nawzajem ułatwiajcie sobie robienie tego, co niezbędne.

- Zaplanujcie rzeczy, które możecie robić wspólnie, całą rodziną. To prawda, w obecnej sytuacji macie ograniczone możliwości, ale wciąż jest ich sporo. Rodzinny wieczór filmowy czy turniej gier planszowych? Teraz jest czas na to, na co wcześniej go brakowało. Odnówcie też (lub stwórzcie nowe) rodzinne rytuały – np. wspólne posiłki.

2. Zadbajcie o przestrzeń, ruch i bezruch

Choć konieczność pozostania w domu znacznie to utrudnia, zadbajcie o aktywność fizyczną. Dzieci dzięki niej spożytkują nadmiar energii, ale będą też mniej znudzone i sfrustrowane. Każdemu zresztą ruch dobrze zrobi. Wspólne ćwiczenia czy taniec mogą być okazją do dobrej zabawy. Jeśli macie ogród, jesteście w jeszcze lepszej sytuacji – ubierzcie się cieplej i pograjcie w piłkę albo chociaż w berka.

Zadbajcie też o relaks i umożliwcie go sobie nawzajem. Pozwólcie sobie na spokojne wypicie herbaty i czytanie książki lub gorącą kąpiel. Szanujcie swoje potrzeby w tym zakresie i pomagajcie sobie w ich zaspokajaniu.

3. Pamiętajcie o relacjach, nie ignorujcie emocji

Nie odmawiajcie sobie też kontaktu z innymi – wykorzystujcie do tego telefony oraz komunikatory internetowe. Nie zabraniajcie też korzystania z nich swoim dzieciom. Zwłaszcza dla nastolatków kontakt z rówieśnikami jest szczególnie ważny.

Bądźcie gotowi na to, że w tej wyjątkowej sytuacji będziecie doświadczać rozmaitych uczuć i emocji. Nie wypierajcie ich, ale otwórzcie się na nie, nie pozwalając się jednak zdominować zwłaszcza tym negatywnym. Szanujcie także uczucia i emocje innych domowników.

Chcemy wspierać Was w tym trudnym czasie, dzielić się z Wami naszą wiedzą, doświadczeniem czy pomysłami. Jeśli potrzebujecie pomocy w kwestii zajęć zdalnych, organizacji czasu wolnego czy inspiracji do zajęć to nauczyciele świetlicy chętnie pomogą.
Wystarczy napisać do nas wiadomość za pomocą e-dziennika, a my postaramy zdalnie pomóc w rozwiązaniu problemu.

Nasze propozycje spędzania wolnego czasu będą umieszczane w zakładce O SZKOLE-ŚWIETLICA

mgr Marta Adamczyk
mgr Joanna Chorzewska
mgr Justyna Hyża-Chmielewska
mgr Jolanta Kowalczyk
mgr Agnieszka Szmajdka
mgr Ewa Szymkowiak
mgr Sylwia Urycka
mgr Tomasz AndrzejczakSzkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl