1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

20

03-2019

Gminny Dzień Gier
Od kilkunastu lat planszówki przeżywają swój renesans. Nowoczesne gry planszowe na przestrzeni kilku ostatnich lat przeszły wielką metamorfozę i stały się wraz z grami elektronicznymi atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Gry to nie tylko okazja do spotkania, integracji czy niewerbalnej rozrywki, ale także emocje, które towarzyszą rozgrywkom.

16 marca 2019 roku nasza szkoła wspólnie ze Szkołą Podstawową w Liścu Wielkim, Biblioteką Publiczną Gminy Stare Miasto oraz Kinem za Rogiem zorganizowała Gminny Dzień Gier.

Już o godzinie 14.00 sale Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście oraz Kina za Rogiem zapełniły się miłośnikami gier zarówno planszowych jak i na X-box. Zainteresowanie imprezą było tak duże, że wkrótce trzeba było dokładać kolejne stoły. :) Na uczestników czekały ciekawe gry planszowe (rodzinne, kooperacyjne, karciane) m.in.: Zaklęta Wieża, Labirynt, Kod Faraona, 6 bierze, Torcik, Halli Galli i wiele, wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużą atrakcją była możliwość zagrania w gry na X-box na ekranie kina.

O godzinie 15.30 rozpoczęły się turnieje w Dobble, Speed Cups i Klask oraz rozgrywki na X-box Carnival Games. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy: gry planszowe, kupony do sklepów Empik i Media Markt oraz słodycze.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły najlepszych wyników i zdobycia nagród: Marcelemu Maciejewskiemu, Miłoszowi Maciejewskiemu, Marcelemu Kosmalskiemu, Cyprianowi Szkudlarkowi oraz Orianie Tomczak.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim
za zaproszenie do współpracy oraz wszystkim uczestnikom
za przybycie, wspólną grę i fantastyczną atmosferę jaką stworzyliście.
Do zobaczenia za rok !!! :)

(jp)

16

03-2019

KU na Wydziale Teologicznym UAM
14 marca 2019 roku nasi studenci z Kolorowego Uniwersytetu uczestniczyli w wykładach prowadzonych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tego dnia młodym wykładowcą był Adam Sikora ze Szkoły Podstawowej w Targowej Górce, który opowiedział o niezwykłych owadach, do złudzenia przypominających wyglądem cieniusieńkie gałązki i fragmenty roślin, czyli o patyczakach. Adam, który swoją kolekcję patyczaków trzyma w domowym terrarium, mówił o nich, (...) to osobliwe zwierzaki, jednak obserwacja ich życia może być bardzo ciekawa. Z pasją opowiadał o ich trybie życia, zachowaniu, pożywieniu, rozmnażaniu i długości życia.

(...) Uwielbiają się wspinać i maskować w gałęziach. Od czasu do czasu można je też brać na ręce, ale szczerze powiedziawszy owady te nie przepadają za takimi pieszczotami - powiedział Adam.

Na zakończenie jego niezwykle interesującego wykładu, duże poruszenie wśród studentów KU, wywołała możliwość obejrzenia i dotknięcia kilku egzemplarzy tych łagodnych stworzeń z kolekcji Adama.

Kim byli święci? Jak żyli? Czy tylko się ciągle modlili? Gdzie można dzisiaj zobaczyć świętych? Ilu jest świętych w niebie?

Na te i inne pytania entuzjaści nauki z KU znaleźli odpowiedzi w czasie wykładu ks. prof. UAM dr hab. Dariusza Kwiatkowskiego z Zakładu Liturgiki i Homiletyki „Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję. Kult świętych w kościele”.

W czasie wykładu prowadzonego metodami aktywizującymi, nasi studenci czytali teksty o świętych, analizowali je i dyskutowali o nich w parach i grupach ustalając odpowiedzi na zadane przez wykładowcę pytania. W przerwach między poszczególnymi fazami wykładu, przy akompaniamencie gitary i skrzypiec, pełnych pozytywnej energii sióstr Veritas i Emanueli, śpiewali utwory: „Każdy może być święty …”, „Jedzie pociąg do nieba …” oraz z repertuaru „Arki Noego”. Poszczególne utwory wzbogacone były o ciekawą choreografię, której animatorką była Justyna Paś z kl. IV B.

I znów nasi poszukiwacze wiedzy nie zawiedli. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, czytali, robili notatki, zgłaszali się, odpowiadali poprawnie na pytania, śpiewali, tańczyli … i było radośnie i naukowo. (wd)

P.S. Przypominam, że kolejny wykład KU odbędzie się 24 kwietnia na Wydziale Chemicznym UAM w Poznaniu.

GALERIA ZDJĘĆ: "PATYCZAKI ORAZ KULT ŚWIETYCH W KOŚCIELE - WYDZIAŁ TEOLOGICZNY UAM"

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28, 63 241 63 22
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców