1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

22

01-2020

Międzyszkolny konkurs „DEKORACJE ŚWIĄTECZNE”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „DEKORACJE ŚWIĄTECZNE” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Żychlinie.

Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej uczniów, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie talentów artystycznych. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektować i samodzielnie wykonać ozdobę świąteczną zgodnie z następującymi kategoriami:

- klasy I – III szkoły podstawowej
1) kartka świąteczna,
2) łańcuch choinkowy;

- klasy IV – VIII szkoły podstawowej
1) kartka świąteczna,
2) ozdoba choinkowa,
3) stroik świąteczny.

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej - kartka świąteczna:

- III miejsce - Nadia Wałęsa kl. II a, Nicola Michalak kl. II b, Nikodem Kaźmierczak kl. I c,

- wyróżnienie - Lena Berger kl. III b, Julia Pogoda kl. III a

Kategoria klas I-III szkoły podstawowej - łańcuch choinkowy:

- wyróżnienie - Anna Przybylak kl. II a

Opiekunami nagrodzonych uczniów byli: Sylwia Urycka, Magdalena Bartczak- Kaźmierczak, Katarzyna Wróbel, Grażyna Świerczyńska.

Prace konkursowe dzieci, można było zakupić podczas „Świątecznego Kolędowania" 15.12.2019 r, natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 18.12.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz dziękujemy nauczycielom, za tak wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. (ah)

20

01-2020

Wyjazd do teatru w Kaliszu
W dniu 23 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczynią klasy III oraz rodzicami wybrali się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl pt. „Kopciuszek” oparty na motywach baśni Charlles'a Perrault'a.

Budynek teatru wywarł na dzieciach duże wrażenie. Podobał się im zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zachwyciły ich pięknie oświetlone korytarze, szerokie schody a najbardziej sala widowiskowa z ogromną sceną i widownią oraz szczególna atmosfera, która tam panowała.

Po zajęciu miejsc, dzieci nie mogły doczekać się na rozpoczęcie przedstawienia. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuli prawdziwą magię teatru. Zobaczyli kolorowo ubranych aktorów, a scenografia oddawała bajeczny i niezwykły klimat. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, co bardzo się podobało, bo piosenki wprowadzały odpowiedni nastrój. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywoływała na twarzach dzieci śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek.

Spektakl podobał się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Świadczyło o tym wielkie skupienie i gromkie oklaski na zakończenie. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem a dla rodziców wspaniale spędzonym czasem ze swoimi pociechami.

Wyjazd zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą wycieczkę! (ah)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców