1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

10

09-2019

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES
26-go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków – święto całego środowiska edukacji językowej. Wszystko zaczęło się w roku 2001, kiedy to Rada Europy wraz z Komisją Europejską ustanowiły deklarację o corocznych obchodach europejskiego święta języków. Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

Pragniemy poinformować, że Nasza Szkoła bierze udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, a pomysł w celebrowaniu tego dnia został zarejestrowany w kalendarzu wydarzeń EDJ (EDJ: www.coe.int/edl.) organizowanego przez European Centre for Modern Languages and Council of Europe.

Czym jest Europejski Dzień Języków? Dlaczego obchodzimy Europejski Dzień Języków i do kogo jest skierowany? Czy dwujęzyczność wspomaga proces myślenia??? Informacje na te nurtujące pytania można odnaleźć na stronie internetowej EDJ:
edl.ecml.at

Ponadto każdy uczeń, korzystając ze strony internetowej Rady Europy i Komisji Europejskiej może „Sprawdzić swoje umiejętności językowe” pomagające ocenić poziom znajomości języków obcych zgodnie z sześcioma poziomami referencyjnymi określonymi w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

edl.ecml.at → ciekawostki → Sprawdź swoje umiejętności językowe

W ramach Europejskiego Dnia Języków zachęcamy uczniów do przygotowania projektu pt. „SŁYNNE EUROPEJSKIE BUDOWLE”. Uczniowie przygotowują projekt dowolnie wybraną przez siebie techniką i z dowolnie wybranych materiałów przedstawiający „słynną europejską budowlę”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: I – III i IV – VIII. Projekt przygotowują grupy uczniów składające się maksymalnie z 5 osób. Z przygotowanych projektów uczniowskich powstanie wystawa prac konkursowych. Komisja konkursowa oceniać będzie: estetykę wykonania budowli, pomysłowość, trudność wykonania, wkład pracy, dobór materiałów.

Termin oddawania prac konkursowych: 24.09.2019r.

Życzymy świetnej zabawy podczas realizacji projektów i łamania wszelkich barier językowych. (kd, ag)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28, 63 241 63 22
Gmina Stare Miasto
lm.pl - portal regionalny
Powiat koniński

Słownik polsko-angielski
ORE - Lektury i zasoby
ORE - Języki obce – Dla uczniów
ORE - Dla uczniów
Centralna Komisja Egzaminacyjna
OKE Poznań
Kuratorium Oświaty Poznań
MEN
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE
ORE - Dla rodziców
ORE - Przydatne linki – Dla rodziców