1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

29

03-2020

Angielski oknem na świat...
Malowanie i rysowanie oznacza zabawę, w której wszystko jest dozwolone. Wyobraźnia i fantazja małego człowieka wprowadza w osłupienie człowieka dorosłego. I tak też było i tym razem... Uczniowie klasy 2 b udowodnili, że kreatywna praca i jej wytwór budzi zdumienie. Zrealizowany projekt "My country" ukazuje piękno przyrody polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem elementów krajobrazu. A zaprezentowane projekty dowodzą, że wystarczy odrobina wyobraźni, aby stworzyć coś pięknego.

Zachęcenie uczniów do relizacji projektu było świetnym pomysłem. Młodzi artyści wykonali swoje prace na możliwie najwyższym poziomie. Bogaty wachlarz pomysłów i technik jaki zastosowali jest zaskakujący. Flamasty, kredki, plastelina i farby umożliwiły stworzenie prac godnych podziwu.

Podjęte przez uczniów zadanie miało również charakter edukacyjny. Każda praca zawierała słownictwo związane z elemntami krajobrazu, nawiązującego do aktualnie realizowanego materiału OUR WORLD. Towns, forests, mountains to nieliczne słówka, które pojawiały się na projektach. Pojawiły się również, takie, które wyszukane samodzielnie urozmaiciły nadesłane projekty. I chociaż naciskam tutaj na angielski, to przecież w szeroko rozumianym pojęciu dziecięcych prac pojawiła się geografia, historia i technika.

Wasze rysunki ukazały świat rzeczywisty w taki sposób, by wydawać się mógł jeszcze piękniejszy, barwniejszy i radośniejszy. I za to Wam dziękuję...

Wszystkie nadesłane projekty zasługują na wyróżnienie! Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie projektów.

Każdy unikalny projekt ucznia znajduje się w galerii zdjęć, zapraszam... (kd)

29

03-2020

Próbny egzamin ósmoklasisty
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

W dniach: 30 marca, 31 marca i 1 kwietnia, będzie przeprowadzany próbny egzamin ósmoklasisty.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (
https://www.cke.gov.pl/) oraz na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (https://www.oke.poznan.pl/cms,1,home.htm)w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne


Uczniowie – w danym dniu o godz. 9.00 pobierają materiały ze strony CKE https://www.cke.gov.pl/lub OKE https://www.oke.poznan.pl/cms,1,home.htm

Materiały zostaną również wysłane przez szkołę na wiadomość pocztową ucznia w dzienniku elektronicznym. Istnieje możliwość pobrania wydrukowanego arkusza ze szkoły (w tym przypadku proszę o wcześniejszą informację zwrotną, w celu przygotowania odpowiedniej ilości).

Uczniowie rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie, np.

• na komputerze w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania,
• na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania (skan lub zdjęcie przesyłamy do nauczyciela przedmiotu),
• korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu).


Uczniowie każdego dnia po zakończeniu egzaminu przesyłają swoje rozwiązania do nauczycieli uczących danego przedmiotu w klasie e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań.

Egzamin nie jest oceniany, ale nauczyciele udzielą w późniejszym terminie informacji zwrotnej w sposób przez siebie ustalony w danej klasie.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Kucharczyk – dyrektor szkoły

Szczegółowe informacje na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty: MEN

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl