1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

08

03-2016

„FOLLOW THE MUSIC”
II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „Follow the music” odbył się 23 lutego 2016r. w Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Po raz kolejny organizatorem festiwalu było Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście, a jego pomysłodawczyniami nauczycielki języka angielskiego p. Elżbieta Szabelska i p. Kinga Drzewiecka. Konkurs piosenki był adresowany do młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Stare Miasto.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, promocja talentów uczniowskich (językowych i wokalnych), zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych, integracja młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Stare Miasto oraz promocja szkoły Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście w regionie.

W turnieju wokalnym na szczeblu gminnym wzięły udział trzy gimnazja z terenu gminy Stare Miasto: Zespół Szkół w Żychlinie, Zespół Szkół w Liścu Wielkim oraz Gimnazjum w Starym Mieście. W tym roku młodzi wykonawcy przenieśli słuchaczy do barwnych lat 60. i 70.. Uczniowie zaprezentowali m. in. piosenki z repertuaru Roda Stewarta, zespołu Abba czy the Beatles, zachwycając wszystkich zarówno warsztatem wokalnym jak i poziomem znajomości języka angielskiego.

Nagrodą główną Festiwalu była statuetka GRAND PRIX, jednakże nie była to jedyna nagroda, która została przyznana tego wieczoru. Publiczność miała okazję wybrać swojego faworyta w drodze indywidualnego głosowania, które miało miejsce w trakcie przerwy, po prezentacji wszystkich utworów. Była to Nagroda Publiczności.

Zmagania uczestników festiwalu oceniło kilkuosobowe Festiwalowe Jury, któremu przewodniczyła p. Danuta Pydyńska, instruktorka Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Pozostali członkowie jury to: p. Krystian Weber - instruktor muzyki (CKiS) oraz nauczyciele języka angielskiego - p. Jolanta Głuchowska i p. Arleta Sztaba. Jury Festiwalowe oceniało poprawność językową wykonywanych utworów, muzykalność uczestników oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Zwyciężczynią i zdobywczynią statuetki GRAND PRIX festiwalu została po raz drugi z rzędu Julia Szkudlarek, uczennica klasy III Gimnazjum w Starym Mieście, która wyjątkowym wykonaniem utworu "Imagine " z repertuaru Johna Lennona ujęła serca członków jury. II miejsce zdobyła Nikola Banaszak z Gimnazjum w Żychlinie, która zaprezentowała przepiękną piosenkę Roda Stewarta "When I need you". Trzecia nagroda festiwalu przyznana została Weronice Krawczyk z Gimnazjum w Liścu Wielkim, która zaśpiewała jeden z największych przebojów zespołu Abba - "SOS". Zgromadzona na widowni publiczność również wybrała swojego faworyta. Nagroda Publiczności powędrowała do rąk uczniów z męskiego kwintetu "Recepta" (Gimnazjum w Starym Mieście), za niebanalne wykonanie utworu z repertuaru Bobba McFerrina.

W trakcie przerwy na obrady jury publiczność miała okazję przypomnieć sobie przeboje czołowej grupy lat 60., zespołu "The Beatles". Niezapomniane szlagiery w wykonaniu Bartosza Kałużnego i Waldemara Krzyżanowskiego wyraźnie przypadły festiwalowej widowni do gustu. Nie była to jedyna niespodzianka przygotowana dla słuchaczy na ten wieczór. Publiczność miała również okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice Gimnazjum w Starym Mieście: Aleksandrę Gralę oraz Julię i Karolinę Gralę. Prezentacja stanowiła kompendium wiedzy na temat muzyki lat 60. i 70.

Celem naszego przedsięwzięcia było również zaangażowanie i włączenie środowiska lokalnego do pomocy przy organizacji Festiwalu. Sponsorami tego wydarzenia artystycznego byli: firma Kramp, firma Pro Arti, firma Konbag, Market „Adria” oraz Pensjonat nad Zalewem.

II Festiwal Piosenki Anglojęzycznej został uznany za jedno z najciekawszych wydarzeń artystycznych organizowanych przez naszą szkołę w roku szkolnym 2015/2016.

Elżbieta Szabelska

"Doskonałość w pigułce" czyli nagranie z festiwalu udostępnione dzięki tvwielkopolska.pl

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: staremiasto@op.pl
www.spstaremiasto.pl