1. AKTUALNOŚCI
  2. O SZKOLE
  3. DLA UCZNIÓW
  4. DLA RODZICÓW
  5. OSIĄGNIĘCIA
  6. GALERIA
  7. KONTAKT

12

01-2021

Empickie ferie z warsztatami edukacyjnymi
Tegoroczne ferie różnią się od wszystkich innych. Propozycji spędzania ferii zimowych pojawiło się na naszej stronie już bardzo wiele, jednak kolejna ciekawa oferta na pokonanie domowej nudy jest równie atrakcyjna jak inne prezentowane w poniższych postach. Ciekawostką jest, że to tym razem Empik zafundował masę rozrywki i jednocześnie nauki w wersji darmowych warsztatów online "Przecinek i Kropka". Na czym polegają i jak wziąć w nich udział?

Od początku pandemii Empik odpowiada na potrzeby rodziców i dzieci, organizując z okazji ferii zimowych serię „Empickie Ferie”, w ramach której odbywają się warsztaty z różnych dziedzin o tematyce biologicznej, fizycznej i wielu innych… Zapewniam, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Będzie można dowiedzieć się również, jak stworzyć audiobooka, jak nauczyć się migać, ale nie od obowiązków, tylko językiem migowym i wiele różnych ciekawych tematów.

Warsztaty cieszą się dużą popularnością. Poza tym przygotowywane są przez ekspertów, a to właśnie oni wiedzą o czym mówią i jeszcze wiedzą o tym jak mówić w sposób porywający, angażujący. A zatem zapowiada się interesująco…

Link do warsztatów edukacyjnych:
https://www.empik.com/warsztaty

Nie obawiajcie się, że nie zdążycie na emisję warsztatów. Możecie obejrzeć je później. - Materiał nie znika, jest cały czas dostępny. A zatem do dzieła…

Empickie ferie – plan warsztatów

11 stycznia – Czym jest ciśnienie? – Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki

12 stycznia – Jak dobrze organizować sobie czas? – Maria Libiszewska, Psycholog, pedagog, coach

13 stycznia – Zima z językiem migowym – Fundacja Deaf Respect

14 stycznia – Stwórz własnego Pożeracza Smutków – Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczycielka Roku 2017

15 stycznia – Skąd wzięło się życie na Ziemi? – Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020, Ambasador warsztatów #wiemikropka

Odkryj kreatywne pomysły na zimowy czas! (kd)

10

01-2021

09

01-2021

Festiwal Nauki i Sztuki
Festiwal Nauki i Sztuki to akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród dzieci i młodzieży Poznania i całej Wielkopolski.

W tym roku, naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Wyobraźni, w czasie warsztatów, pokazów doświadczeń, laboratoriów, pokazują uczestnikom „…świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy…” – czytamy na stronie organizatorów festiwalu.

Do 17 stycznia zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły, mogą uczestniczyć w zajęciach (oczywiście online) zaproponowanych przez pracowników naukowych i studentów Wydziału Neofilologii UAM, Zakładu Metodologii Nauk o Edukacji, Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, Koła Naukowego Pedagogów- Terapeutów (AGO) oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Link do wydarzeń Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu

Ciekawostki - czyli co nowego w świecie nauki.

Zachęcam również do uczestniczenia w Festiwalu Nauki w Warszawie zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską oraz Polską Akademię Nauk. Festiwal daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy.

Na stronie organizatorów festiwalu czytamy: „…Podczas spotkań festiwalowych prezentowane są dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Pokazujemy rolę nauki we współczesnym świecie, użyteczność i piękno naukowych badań i ustaleń, oraz ich praktyczne skutki dla rozwoju gospodarczego i zmian społecznych. Szczególną uwagę zwracamy na dokonania polskich uczonych. Wśród wyzwań stojących przed nauką zwracamy też uwagę na ich wymiar etyczny i moralny…”

Poniżej linki do nagrań:

- debat głównych, które są prowadzone na tematy istotne w bieżącym życiu społecznym i naukowym https://www.youtube.com/user/FNwWarszawie

- spotkań
https://festiwalnauki.edu.pl/sites/default/files/zalaczniki/24_fn_-_spotkania_lista_nagran.pdf

- lekcji https://www.youtube.com/watch?v=kc78QlD1A78

(wd)

09

01-2021

Noc Naukowców
… jedyna taka w Europie. Noc Naukowców, to prawdziwa naukowa uczta, która jest doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej..., spotkać pasjonatów nauki i wspólnie z nimi poznawać wspaniały świat wokół nas.

Tym razem, z wiadomych względów, budynki poznańskich uczelni wyższych i instytutów naukowych pozostały zamknięte dla publiczności, a ekscytujące i niepowtarzalne spotkania z naukowcami zostały przeniesione do świata wirtualnego.

Chętni „mali naukowcy”, którzy wzięli udział w tej popularno-naukowej imprezie, mieli okazję obejrzeć „Telewizję Nocy Naukowców”, której centralnym elementem było Studio Nocy Naukowców, relacjonujące na żywo to, co działo się na 8 kanałach tematycznych poznańskich uczelni. Były pokazy, warsztaty, konkursy ze wszystkich dziedzin, które reprezentują instytucje biorące udział w Nocy Naukowców, czyli nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze i ekonomiczne przygotowane przez naukowców i studentów poznańskich uczelni wyższych specjalnie na tą okoliczność.

Uczniów, którzy nie uczestniczyli w tegorocznej Nocy Naukowców, zachęcam do obejrzenia ok. 100 filmików przygotowanych przez naukowców. Ich tematyka koncentruje się w tym roku na znaczeniu nauki dla klimatu.

Nagrane materiały są dostępne na kanałach YouTube oraz na stronie
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program-vod/

Noc Naukowców 2020: studio główne on-line
https://www.youtube.com/watch?v=I4Fo6I9pWFw

Filmy z Nocy Naukowców na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
https://www.youtube.com/channel/UCHcCIV5dV8y4_XLhAyToKVQ/videos

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=uam

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Instytut Chemii Bioorganicznej i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe Polskiej Akademii Nauk
https://www.youtube.com/watch?v=8Fg4RvuDCS4

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=ifm-pan

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=igc-pan

Filmy z Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
https://www.youtube.com/c/UniwersytetPrzyrodniczywPoznaniu/videos

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=upp

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Politechniki Poznańskiej
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=pp

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=uep

Noc Naukowców 2020 na UEP - Jak żyje produkt?
https://www.youtube.com/watch?v=FlcPBkSs-W0

Noc Naukowców studio on-line: kanał na żywo Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2020/partner/?p=awf

(wd)

08

01-2021

Noc Biologów 2021
Pasjonatów przyrody zachęcamy do udziału w Nocy Biologów, w tym roku online.

Na Uniwersytecie Warszawskim od 8 – 17 stycznia będzie odbywała się 10. edycja Nocy Biologów pod hasłem „Bajkowy świat biologii”.

Nagrania wykładów/warsztatów będą umieszczane na
kanale YouTube Wydziału Biologii UW.

Więcej informacji na temat Nocy Biologów 2021 na UW można znaleźć na FB profilu wydarzenia.

Szczegółowy harmonogram Nocy Biologów 2021 na UW


Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje tegoroczną edycję Nocy Biologów od 8 stycznia do 31 maja pod hasłem „Człowiek i mikroorganizmy”.

Poniżej znajdziecie informacje o warsztatach online, wystawach, webinariach i wykładach online, grach i escape roomach, wycieczkach i spotkaniach online, grach terenowych oraz filmy z laboratorium.

Program Nocy Biologów UWM w Olsztynie

Noc Biologów na UWM w Olsztynie na FB

(wd)

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema
w Starym Mieście
Adres: ul.Szkolna 11
62-571 Stare Miasto
tel/fax: 63 241 62 28
e-mail: spstaremiasto@stare-miasto.pl
www.spstaremiasto.pl