Przyroda jest naszym nieocenionym bogactwem!

Na całej kuli ziemskiej wiele jest pięknych miejsc, które warto zobaczyć i podziwiać. I to właśnie robimy coraz częściej. Pakujemy plecak, zakładamy wygodne buty, wsiadamy w pociąg lub samochód i… wyruszamy !

Na ciekawą wycieczkę wybrali się uczniowie klas piątych, odwiedzając jeden z najcenniejszych pod względem przyrodniczym obszarów nieopodal Konina – kompleks lasów o bogatych walorach turystycznych i rekreacyjnych zwany Puszczą Bieniszewską.

Naszym przewodnikiem był leśnik, pan Grzegorz Bąk z Nadleśnictwa Konin.

Przechodząc leśnymi drogami, mogliśmy wysłuchać informacji na temat form ochrony przyrody, gatunków roślin jadalnych i trujących, na które trzeba uważać, czy  zwierząt żyjących w naszych lasach. Mówił również, aby nie śmiecić w lesie. Oprócz tego, że śmieci zanieczyszczają środowisko naturalne, są również poważnym zagrożeniem dla zwierząt, które mogą je połknąć i potem bardzo długo chorować, a nawet z tego powodu umrzeć.

Pod koniec naszego pobytu w lesie dotarliśmy do  leśniczówki. Tutaj pod wiatą mieliśmy przygotowane ognisko, na którym upiekliśmy sobie kiełbaski. Po kilkugodzinnej wędrówce wszystkim bardzo smakowały.  

Na zakończenie leśnik podarował bibliotece szkolnej „Atlas dzikich roślin jadalnych”, a każdy uczestnik wycieczki otrzymał „Przewodnik edukacyjny Mały Turysta”.  Powiedział, że ten przewodnik pomoże nam uświadomić sobie, jakich zasad trzeba przestrzegać i jak się zachowywać, aby być mile widzianym gościem na łonie przyrody. (aw)

Fotorelacja

Skip to content