Przedstawienie noworoczne pt. „Dwunastu braci” w wykonaniu uczniów klasy IIb

Uczniowie klasy II b mają ciekawe pomysły, których realizacja przynosi wiele radości zarówno im, jak też osobom, które z nich korzystają i wcielają w życie organizując różnego typu imprezy. Tym razem uczniowie przy współpracy z wychowawczynią p. Magdaleną Bartczak-Kaźmierczak, postanowili zorganizować przedstawienie noworoczne pt. „Dwunastu braci”.

Przygotowując się do występów dzieci wykonały dekorację – malowały i wyklejały prace plastyczne przedstawiające poszczególne miesiące. Inspirację czerpały z wcześniej omówionego wiersza Jerzego Kiersta „Dwunastu braci”.

Przed samymi feriami, 14 stycznia 2022 r. uczniowie zaprosili swoich młodszych kolegów na przygotowane przedstawienie, w którym omówione zostały zmiany w przyrodzie w kolejnych miesiącach roku. Na zakończenie wszyscy wspólnie złożyli zgromadzonym noworoczne życzenia.

Mali aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. W nagrodę za to po zakończeniu przedstawienia usłyszeli gromkie brawa i pochwały ze strony innych uczniów i nauczycieli.

Ogromne podziękowania należą się również Rodzicom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali dla swoich pociech przepiękne stroje oraz rekwizyty.

Uczniowie dumni ze swej pracy stwierdzili, że są już chętni do wystawienia kolejnej sztuki na którą chętnie zaproszą swoich kolegów i koleżanki.

Skip to content