Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego w ponad stu krajach na świecie, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Działajmy razem!” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI  zorganizowało w roku 2005.

W tym roku uczniowie klas I-IV uczestniczyli w spotkaniu z pedagogami szkolnymi, w ramach którego dowiedzieli się jak być bezpiecznym w sieci, jak w pozytywny i bezpieczny sposób korzystać z zasobów Internetu. Dodatkowo uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli serię kreskówek „Sieciaki – bezpieczny Internet”.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali w wersji elektronicznej od pedagogów i psychologa zbiór informacji dotyczących  zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz Netykietę. Dodatkowo chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie online. Podczas wszystkich lekcji wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki wychowawców z uczniami nt. bezpiecznego Internetu.

Głównym zadaniem organizowania takiego dnia  w naszej szkole było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.  (JP)

Fotorelacja znajduje się w zakładce Galeria zdjęć.

Skip to content