Kamera… Akcja!

Dawno, dawno temu (wcale nie aż tak dawno), za górami, za lasami (gór może brak, ale spróbujcie po dłuższej przerwie podjechać rowerem bez przerzutek z Urzędu Gminy w Starym Mieście do remizy strażackiej…) była (nadal jest) pewna szkoła, do której codziennie chodziło (nadal chodzi)  kilka setek dzieci, by poznawać tajniki wiedzy wszelakiej (od plastyki po rachunek prawdopodobieństwa). Pewnego razu do jednej z sal gmachu staromiejskiej podstawówki weszła nauczycielka, po czym zapytała dzieci, czy nie chciałyby się pouczyć dodatkowo w piątkowe popołudnie i… w sobotę.

Tak, Drogi Czytelniku, nie mylisz się, klasa nagle wypełniła się „uciesznym” śmiechem młodych przedstawicieli gatunku homo sapiens.  Po dłuższej chwili z gwaru wyłonił się głos jednego z uczniów – niezwykle cennych dla rozwoju ww. gatunku –  mających w zwyczaju  w n i k a ć: „A co byśmy mieli robić?”. Chłopiec  słusznie przeczuwał, że nikt z dorosłych nie odważyłby się zaplanować im na weekend kilkunastu zajęć wyrównawczych z matematyki. „Myślę o warsztatach filmowych dla was” – odrzekła nauczycielka, czekając z małym niepokojem na reakcję. Nastała cisza. Wbrew pozorom belfrzy zawsze obawiają się owego stanu w środowisku szkolnym… Jak się skończyła ta baśń? Dwudniowymi warsztatami telewizyjno-filmowymi dla klasy VI a.

Czarodziejem, wtajemniczającym dzieci w sztukę utrwalania ruchu w pojemnikach z dużym szklanym okiem, był Imć Michał Baranowski (Good Film). Całość próbowała ogarnąć owa nauczycielka, a salę do praktykowania magicznych umiejętności użyczyła, zawsze przychylna rozwijaniu dziecięcej kreatywności, Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto. Podczas zajęć powstały trzy produkcje: reklama, telewizyjny serwis informacyjny oraz reportaż z planu.

Działania twórcze pozamykali w kadrach mistrz Wojciech Ziemski (Kultura OK) oraz Igor Szymoniak (absolwent Gimnazjum w Starym Mieście, uczestnik kilku warsztatów filmowych prowadzonych przez Michała). Serdecznie d z i ę k u j e m y… Produkcje VI a będą dostępne już wkrótce, a póki co zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć obszerną  fotorelację z planu filmowego. (krm)

Skip to content