Spotkanie z trenerem psów

5 października 2021 r. odbyło się spotkanie klasy Va z trenerem psów Panem Mariuszem Michalskim. Klasa Va wraz z wychowawczyniami udała się spacerkiem na posesję, gdzie na łonie natury wraz ze swoimi pupilami oczekiwał nas Pan Mariusz.

Jak się dowiedzieliśmy, celem  pracy tresera psów, jest przygotowanie psa do zachowań nieuciążliwych i niestanowiących zagrożenia dla ludzi i zwierząt w jego otoczeniu. Przyucza także psy do uczestnictwa w psich sportach i do wykonywania zadań specjalistycznych takich jak: pomoc osobom niepełnosprawnym, detekcja węchowa, ratownictwo, myślistwo, pasterstwo i innych. Takich trudnych zadań musi wyuczyć swoich podopiecznych Pan Michalski.

Uczniowie dowiedzieli się m.in.  jak pracować z psem, aby wykonywał polecenia swojego pana i aby tresura nie sprawiała psu dyskomfortu, bólu bądź wywoływania strachu. Jak prowadzić psa na smyczy? Jak nauczyć podawać łapę? Co zrobić, aby nasz pupil słuchał właściciela? Ile czasu poświęcić dziennie psu ? Co można zrobić, aby uchronić psa przed zaginięciem np. podczas polowań? Główną atrakcją okazała się „Masza” – rasa terier myśliwski. Dużą wiedzą o psach mógł pochwalić się także Bruno uczeń klasy Va, syn pana trenera. Spędziliśmy w otoczeniu psów cudowne popołudnie i umówiliśmy się z Panem Mariuszem, że jeszcze odwiedzimy czworonożnych przyjaciół. Dla Pana Mariusza i Bruna szczególne podziękowanie za zaproszenie, profesjonalne rady i sympatyczną atmosferę.  (gl)

Skip to content