W nauce nadzieja

To hasło przewodnie tegorocznej Nocy Naukowców, która jest realizowana w ramach projektu „SOS dla Ziemi”.

 Poznańska Noc Naukowców jest dostosowana do zmieniających się warunków i dlatego ekscytujące i niepowtarzalne spotkania z naukowcami zostały przeniesione do świata wirtualnego.

 Noc Naukowców 2021 roku jest wielkim świętem nauki, rodzinną zabawą, a także alternatywą dla tradycyjnych zajęć w weekendowe wieczory.

Podczas tegorocznej imprezy badacze poznańskich uczelni „…pokażą, jak nauka i naukowcy mogą ratować planetę…”. Wszyscy wiemy, że sytuacja klimatyczna Ziemi jest bardzo trudna, ale „w nauce jest nadzieja na jej uratowanie” – podkreślają naukowcy. Założeniem imprezy jest, by młodzi ludzie spojrzeli na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Uczestnicząc w wykładach, pokazach, warsztatach, konkursach można zauważyć, że każda z dziedzin nauki – nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, nauki o zdrowiu –  może być źródłem nadziei na ratowanie planety.

Wszyscy ciekawi świata zobaczą, jak codziennie żyć ekologicznie, przekonają się, jak powinno wyglądać idealne miasto przyszłości, przyjrzą się roślinom, które żywią świat, nauczą się dbać o ekosystem, dowiedzą się, jak znajomość drzew ratuje życie, poznają technologie przyjazne środowisku. 

W czasie tej jedynej w Europie Nocy …, która jest prawdziwą naukową ucztą, można spotkać pasjonatów nauki, wspólnie z nimi poznawać wspaniały świat wokół nas i „…przekonać się, że naukowcy to zwyczajni ludzie, a ich praca jest naprawdę fascynująca…” – podkreślają pracownicy naukowcy poznańskich uczelni.  (wd)

https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2021/

Skip to content