Spotkanie z siostrą Alojzą – misjonarką z Madagaskaru

O wartość doczesnego i godnego życia osób najbardziej potrzebujących od 27 lat walczy siostra Alojza, orionistka, misjonarka na Madagaskarze, która przybyła na spotkanie do naszej szkoły 10 września 2021r.

Skromna i ciągle uśmiechnięta. Posiada wyjątkową osobowość. Można z nią rozmawiać godzinami i nigdy się nie ma dość. Pochodzi ze Sławska gm. Rzgów. Jak tylko przyjeżdża na urlop do Polski z Madagaskaru (co 4-5 lat) zawsze z chęcią przyjmuje zaproszenie na spotkanie z dziećmi w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich oraz klasa Va, Vb, VIIIb i VIIIc wraz ze swoimi wychowawcami.

Siostra Alojza jest odpowiedzialna za wszystkie wspólnoty misyjne pod względem projektów i pozyskiwania środków. Tam, gdzie brakuje wody, stara się zdobyć pieniądze na studnie. W innym miejscu organizuje edukację dla dzieci. Nie boi się groźnych plemion, śpi z jaszczurkami i jest gotowa pokonać wiele kilometrów ( siostra często jest szoferem po trudnych drogach Madagaskaru), by dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin na wyspie. Siostry uczą nastolatki szyć, gotować, wyszywać, czy też wyrabiać artykuły pamiątkowe dla turystów.

Aby pomóc ludności Madagaskaru siostra Alojza tworzy przy współpracy z innymi wiele akcji „Kura lub świnka na Madagaskarze”, czy „Bułka dla Malgaszka”.

Akcja ta polega na tym, że rodzina otrzymuje świnkę do hodowli ,a jak świnka się oprosi oddaje jedną świnkę kolejnej rodzinie na chów. „Bułka dla Malgaszka” to akcja dożywiania małych Malgaszów objętych projektem Adopcja na odległość dzieci z Misji Ankazoabo-Sud na Madagaskarze. Dzięki ofiarności Darczyńców, na Madagaskarze działają już dwie piekarnie misyjne, gdzie wypiekane są bułki i chleb.

Życzymy siostrze Alojzie, aby jej praca misyjna przyczyniła się do polepszenia komfortu życia jak największej ilości ludzi i aby Jej zdrowie pozwoliło na wiele lat tej pracy. (gl)

Skip to content