Bezpieczne wakacje!

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny, któremu towarzyszy odprężenie sprawiające, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dlatego też 24 czerwca 2021r. uczniowie klasy 3c brali udział w spotkaniu pod hasłem „Bezpieczne wakacje!”. Na zaproszenie wychowawcy p. E. Drewniak-Przybylskiej zajęcia teoretyczne i praktyczne w tym zakresie przeprowadziła funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Koninie pani Sylwia Król.

Uczniowie utrwalili sobie podstawowe wiadomości z wiedzy dotyczącej poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów oraz zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji w różnych miejscach Polski i Europy. Przećwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a także mieli możliwość sprawdzenia, jak funkcjonuje osoba pod wpływem środków odurzających poprzez zakładanie specjalnych okularów służących do realizacji tejże tematyki.

 Uczniowie chętnie, z zaangażowaniem brali udział w spotkaniu oraz udowodnili, że zasady bezpieczeństwa nie są im obce, i że potrafią wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.  (edp)

Skip to content