Czytanie w szuwarach

Uczniowie klas drugich wzięli udział w happeningu „Wyzwanie czytanie”, którego pomysłodawcą była Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej.

Głównym celem przedsięwzięcia było budowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym. Akcja ta, przewidziana na 11 czerwca bieżącego roku miała zachęcić do czytania tych uczniów, którzy do tej pory nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Podstawową formą uczestnictwa w tym przedsięwzięciu było zebranie uczniów (jednej lub kilku klas) w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie na głos lub po ciuchu i zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję.

 Klasy drugie wraz z wychowawcami na miejsce wspólnego czytania wybrały zalew, będący niewątpliwie  atrakcją naszej miejscowości i miłą odmianą dla uczniów. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej wspólnej akcji udało nam się nie tylko pobudzić zainteresowanie wśród dzieci wartościowymi lekturami, ale także promować modę na czytanie. (ah)

Skip to content