Dzień Dziecka w indiańskiej wiosce

Z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca, uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 2c z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce do Westernlandu z największą Wioską Indiańską w Europie oraz miasteczkiem Laredo Town.

Na początku wyprawy dzieci odwiedziły Szeryfa, który powitał ich w wiosce i przestrzegł dziewczynki z warkoczami przed Indianami. Następnie wskazał drogę, którą mieliśmy się udać. Każda grupa miała wykonane zdjęcie na stylizowanym liście gończym, a następnie musiała pokonać Indiański Tor Przygody: Most Irokezów, Równoważnie Szoszonów, Belkę Apaczów, kanion z przeszkodami. Po wykonaniu zadań dzieci otrzymały indiański tatuaż oraz imię. Następnie musiały wykonać rzut Tomahawkiem, rzut podkową oraz rzut kapeluszem na rogi bizona. Po wykonaniu zadań nastąpiła przejażdżka dyliżansem i zwiedzanie wioski. Po przejażdżce nasi uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przy grillu traperskim, gdzie nabrali sił do dalszej wędrówki i zabaw. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta u starego trapera i nauka  płukania złota. Nie zabrakło też tańców z Indianami przy ognisku. Dzieci oglądały oryginalne Tipi (domy Indian), doiły krowy, przeciągały linę, ujeżdżały byka oraz bawiły się na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni.  Wyprawę zakończyły zakupiły indiańskich pamiątek.

Uczniowie szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do autobusu. Byli zadowoleni, że w końcu udało im się wyjechać na pierwszą w tym roku wycieczkę i to był dla nich najwspanialszy prezent z okazji ich święta.      (mbk)

Skip to content