Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – podsumowanie

mde

Istnieje szczególny rodzaj piękna, który rodzi się w języku, z języka i dla języka.”
G. Bachelard

       21 lutego na całym świecie obchodzony był  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy.

W konkursie recytatorskim pod hasłem „Humor w poezji” uczniowie klas I-III zaprezentowali na szkolnej scenie wiersze znanych polskich poetów: Jana Brzechwy, Małgorzaty Strzałkowskiej i innych.  Uczniowie klas IV-VIII wzięli udziału w zdalnym konkursie na plakat promujący język ojczysty. 17 przepięknych prac plastycznych można podziwiać w szkolnej galerii internetowej. Nagrody ufundowali Organizatorzy, obrazki namalowała i ofiarowała p. Zofia Kurpiewska. Serdecznie dziękujemy uczniom za piękne prace plastyczne, recytację. Wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcenie uczniów do dodatkowej pracy.

W konkursie recytatorskim nagrody otrzymali: Wiktor Rybarczyk (kl. I c), Michalina Michalska (kl. I a), Matilda Paci (kl. III c). Wyróżniono: Klaudię Szczepankiewicz i Kaję Ostrowską (kl. I b), Paulę Krzyżanowską (kl. II b), Marcela Króla (kl. II c), Lenę Maćkowską (kl. III a) i Julię Masternak (kl. III b).

W konkursie plastycznym nagrodzono: Aurelię Borkowską (kl. V), Nikolę Wałęsę (kl. VI a) i Wiktorię Kurzawę (kl. VIII b). Wyróżniono: Zuzannę Jankowską (kl. IV a), Klarę Jeż (kl. IV b) i Julię Głuchowską (kl. VII a).

Dziękujemy i gratulujemy! Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z klas IV- VIII mogą odbierać nagrody w bibliotece szkolnej od wtorku (9.03.2021 r.)  (ep)

Skip to content