Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK

Od 22 lutego do 5 marca 2021r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej  akcji „NIE WIDAĆ MNIE, ALE WSZYSTKO U MNIE OK”.

Zdalne nauczanie trwa już kilka miesięcy. Wszyscy staramy się, aby lekcje były ciekawe. Znajdujemy czas żeby porozmawiać o tym, co robimy, co nas interesuje, jak się czujemy w tym nietypowym dla nas czasie zdalnej edukacji i sytuacji pandemicznej. Niestety nawet najlepsze i najnowsze technologie nie zastąpią nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. To relacje są najważniejsze!

Nie wszyscy lubią, czy chcą opowiadać o sobie, swoich emocjach. Czasami łatwiej wyrazić coś rysunkiem. Dlatego też, uczniowie klas IV-VIII za pomocą narysowanej na dłoni buźki przedstawili nam towarzyszące im emocje. Fotorelacja znajduje się w zakładce

W ramach akcji podczas lekcji wychowawczych we wszystkich klasach IV-VIII
w dniu 02.03.2021r zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami dotyczące emocji i uczuć towarzyszących izolacji. Ponadto z uczniami  którzy przesłali zdjęcia, organizatorki akcji pedagodzy szkolni: Julita Paściak i Marta Kraska oraz psycholog szkolny Andżelika Jędrzejewska przeprowadziły rozmowy wspierające i wzmacniające.

Drodzy uczniowie!

Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wsparcie swoich bliskich, ale również na nas pedagogów szkolnych, psychologa, wychowawców. Osobno, a jednak razem poradzimy sobie z przeciwnościami losu i trudnościami życia codziennego.

Wspierajmy się pozytywnie. 🙂  (jp)

Skip to content