Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego w ponad stu krajach na świecie, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem dla lepszego Internetu!” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce pierwszą edycję DBI  zorganizowało w roku 2005.

W tym roku każda klasa I etapu edukacyjnego uczestniczyła w spotkaniu z pedagogami szkolnymi, w ramach którego uczniowie  dowiedzieli się jak być bezpiecznym w sieci, jak w pozytywny i bezpieczny sposób korzystać z zasobów Internetu. Dodatkowo uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli serię kreskówek „Sieciaki – bezpieczny Internet”. W tym dniu nie zabrakło również niebieskiego koloru, uczniowie i nauczyciele mieli na sobie element ubioru w kolorze niebieskim.

Uczniowie II etapu edukacyjnego otrzymali w wersji elektronicznej od pedagogów i psychologa  zbiór informacji dotyczących  zasad bezpieczeństwa w Internecie 
oraz Netykietę. Dodatkowo chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie online. Podczas wszystkich lekcji wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki wychowawców z uczniami nt. bezpiecznego Internetu.

Głównym zadaniem organizowania takiego dnia  w naszej szkole było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.  (mk)

Skip to content