Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Wszystkich pasjonatów nauki i ciekawych świata, zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zaproponowane imprezy będą aktywne do 28 lutego.

  1. „Spacer po zdrowie” ze studentami Wydziału Biologii w czasie interaktywnych quizów:

O cukrze dla starszych

O cukrze dla młodszych

Choroby cywilizacyjne

Układ odpornościowy

Covid 19 a zdrowie psychiczne

Przysłowia o zdrowiu

Witaminowy zawrót głowy

Zdrowy tryb życia

2. Gra detektywistyczna

„Na tropie zaginionego obrazu – Dziewczynki w niebieskim kapeluszu”

3. Studenci z Sekcji Meteorologii Studenckiego Koła Naukowego Geografów zapraszają na jedyny i niepowtarzalny METEO QUIZ. Gra jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić́ swoją wiedzę z zakresu meteorologii lub pragną dowiedzieć́ się̨ czegoś́ nowego z tej dziedziny geografii.

Meteo quiz – poziom łatwy

Meteo quiz – poziom umiarkowany

Meteo quiz – poziom trudny

4. Studenci z Sekcji Meteorologii Studenckiego Koła Naukowego Geografów zapraszają do gry, o podziemnym świecie, która dostarczy uczestnikom nowej wiedzy i sprawdzi obecną:

Ile wiesz o podziemnym świecie?

5. Studenci  Pedagogiki z Koła Naukowego Pedagogów-Terapeutów (AGO) zapraszają do udziału w cyklu warsztatów „Witajcie w naszej bajce…”, rozwijających pamięć, kompetencje matematyczne i językowe, a także kreatywność dzieci, organizowanych w formie  interaktywnych gier „Escape room” z wykorzystaniem różnych platform edukacyjnych. Zadaniem uczestników jest wykonywanie zadań, których rozwiązanie przybliża ich do zdobycia nagrody.

„Witajcie w naszej bajce – Pocahontas”

„Witajcie w naszej bajce – Kraina Lodu”

Witajcie w naszej bajce – Kubuś Puchatek”

(wd)

Skip to content