Festiwal Nauki i Sztuki 2020

Festiwal Nauki i Sztuki to akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród dzieci i młodzieży Poznania i całej Wielkopolski.

W tym roku, naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Wyobraźni, w czasie warsztatów, pokazów doświadczeń, laboratoriów, pokazują uczestnikom „…świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy…” – czytamy na stronie organizatorów festiwalu.

Do 17 stycznia zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły, mogą uczestniczyć w zajęciach zaproponowanych przez pracowników naukowych i studentów Wydziału Neofilologii UAM, Zakładu Metodologii Nauk o Edukacji, Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM, Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, Koła Naukowego Pedagogów- Terapeutów (AGO) oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Link do wydarzeń Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu

Ciekawostki – czyli co nowego w świecie nauki.

Zachęcam również do uczestniczenia w Festiwalu Nauki w Warszawie zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską oraz Polską Akademię Nauk. Festiwal daje każdemu możliwość obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęca do pogłębiania wiedzy.

Na stronie organizatorów festiwalu czytamy: „…Podczas spotkań festiwalowych prezentowane są dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Pokazujemy rolę nauki we współczesnym świecie, użyteczność i piękno naukowych badań i ustaleń, oraz ich praktyczne skutki dla rozwoju gospodarczego i zmian społecznych. Szczególną uwagę zwracamy na dokonania polskich uczonych. Wśród wyzwań stojących przed nauką zwracamy też uwagę na ich wymiar etyczny i moralny…”

Poniżej linki do nagrań:

debat głównych, które są prowadzone na tematy istotne w bieżącym życiu społecznym i naukowym

spotkań

lekcji

(wd)

Skip to content