Z książką ci do twarzy…

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2020 roku odbywa się pod hasłem:

Z książką ci do twarzy…

W naszej szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Juliana Tuwima, dla klas II i III. Celem konkursu było zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, oraz promocja biblioteki szkolnej i jej działań.
Agnieszka Frączek w swojej opowieści „Rany Julek” opowiedziała o życiu Juliana Tuwima i o tym jakim poetą był,  w sposób humorystyczny: „że choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem, jak się nadymał, nikt nie dogoni Julka Tuwima”.

Konkurs odbył się w naszej szkolnej bibliotece 20 października 2020r.

Uczniowie klas II i III, było ich dwunastu, zaprezentowali piękne interpretacje wierszy Juliana Tuwima „Rzepka”, „Ptasie radio, „Słoń trąbalski” i inne. W komisji pracowały panie: Zofia Kurpiewska i Ewa Szymkowiak, oceniły: płynność czytania, poprawność i biegłość czytania oraz wrażenie artystyczne, maksymalnie przyznając 5 punktów uczestnikowi.

Nagrody otrzymali: Aleksander Pawlak, Zuzanna Staszak,  Michał Grala i Julia Zielke.  Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Książki dla uczniów ufundowała biblioteka szkolna. Nagrody to obrazy autorstwa pani Zofii Kurpiewskiej, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy nauczycielom i uczniom klas II i III.  (ep)

Skip to content