Dzień Rodziny

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE!

 Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ

DNIA RODZINY  

          ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU

W GRACH, ZABAWACH I QUIZACH INTERAKTYWNYCH, KTÓRE WYSZUKALI DLA WAS WASI NAUCZYCIELE ŚWIETLICY.

Ja i moja rodzina – Zabawy ruchowe, logiczne i pląsy:

  • Rodzinki – dzieci poruszają się swobodnie w rytm muzyki. Kiedy muzyka zostaje zatrzymana, zadaniem dzieci jest połączyć się w rodzinki, zgodnie z instrukcją nauczyciela, np. “mama, tata i dziecko”. Osoby, którym się nie udają, odpadają lub wykonują “ekstra zadanie” (5 podskoków, 10 obrotów, itp.)
  • Gdzie jest bobas? – jedno z dzieci siedzi z zamkniętymi oczami na środku koła. Inne, wybrane z dzieci, woła parodiując bobaska “mamo/tato”. Zadaniem siedzącego na środku jest odgadnąć kto wołał.
  • Rodzinka jak ta – zadaniem dzieci jest ułożyć taką samą rodzinę, jak rodzina zaprezentowana przez nauczyciela lub drugie dziecko z pary. Rodzinki mogą tworzyć szeregi koralików, kolorowych patyczków czy figur geometrycznych, w zależności od tego, co mamy na celu doskonalić.
  • Miejsce parkingowe – każde z dzieci dostaje karteczkę z szeregiem liter i cyfr lub figur geometrycznych, która stanowi rejestrację ich samochodu. Zadaniem dzieci jest znaleźć miejsce parkingowe z takim samym kodem. Miejsce parkingowe może być przestrzenią na dywanie wyznaczoną papierową taśmą.
  • Rodzinki głoskowe – zadaniem dzieci jest połączyć się w rodzinki na podstawie pierwszej głoski swojego imienia.

Ja i moja rodzina– Kto jest kim?

Wykorzystując drzewa genealogiczne możemy uświadamiać dzieciom, że mama jest również siostrą wujka, babcia mamą mamy, a tata wujkiem ich kuzyna. Warto wspomagać opowiadanie o tym obrazkiem. Można też zachęcić dzieci do umiejscawiania podpisów w odpowiednim miejscu.

Ja i moja rodzina – Puzzle do zapoznania z literami i cyframi

To kolorowa i przyjemna dla dziecka pomoc, dzięki której utrwalają litery lub cyfry, w zależności od tego, co planujemy doskonalić w danym tygodniu.

Mamy też dla Was przygotowanych kilka pomysłów, jak przygotować prezent na Dzień Mamy:

http://www.kreatywniewdomu.pl/2020/04/kwiatki-z-plasteliny.html?m=0

https://facebook.com/KreatywnieWdomuBlog/videos/599299840934580/?t=0

Zapraszamy również do wspólnej zabawy interaktywnej:

DUŻO DOBREJ ZABAWY,

NIEZAPOMNIANYCH, WSPÓLNIE SPĘDZONYCH CHWIL  

 ŻYCZĄ NAUCZYCIELE ŚWIETLICY

Skip to content